Rétvári Bence reagált a Horváth Mihály Gimnázium dráma tagozata körül kialakult ügyre
További Belföld cikkek
- Elfogtak és előállítottak egy szökevény tengerimalacot a budapesti rendőrök
- Sokaknak nem futja ajándékra, de vannak, akiknek meleg ételre sem karácsonykor
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
Mint arról korábban beszámoltunk, a szentesi Horváth Mihály Gimnázium fideszes igazgatója, Sipos Kitti Lídia minden indoklás nélkül felmondta az együttműködést a Keleti István Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnáziummal, amely 25 éve támogatta az intézmény dráma tagozatát közös programokkal, tréningek tartásával, tanári továbbképzésekkel, ingyenes szállás biztosításával.
A művészeti iskolát letaglózta a döntés, a szülők felháborodtak, és tizenhat volt diák – köztük Alföldi Róbert, Nyáry Krisztián, Gáspár Sándor, Náray Erika és Zsédenyi Adrienn – nyílt levelet írt a döntéshozókhoz. Úgy látják ugyanis, hogy egy át nem gondolt, radikális változtatással az egész országban elismert képzés örökségét nagyon gyorsan le lehet rombolni, és ha jogilag nem is, de lényegét tekintve megszűnne a „szentesi drámai”.
Varga Ferenc független országgyűlési képviselő a Belügyminisztériumhoz fordult, és a „Mit terveznek a szentesi Horváth Mihály Gimnázium dráma tagozatával?” kérdésre várta a választ Pintér Sándor belügyminisztertől. A kérdésre most Rétvári Bence államtitkár válaszolt a miniszter megbízásából.
Az iskola átszervezésének célja csak az eddigi nagymértékű tandíj visszaszorítása
– hangsúlyozta levelében az államtitkár.
Rétvári Bence megjegyezte, hogy a változások a délelőtti dráma képzést nem érintik, és az eddigiekkel azonos módon és feltételekkel valósul meg a jövőben is az oktatás, ugyanakkor a délutáni művészeti képzést a következő tanévtől a tankerületi központ fenntartásában álló Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola látja el.
A tanulók egyéni fejlődése tehát biztosított és a pedagógusok továbbra is magas szakmai szinten folytathatják munkájukat. Továbbá mindez, az eddigi tandíjjal szemben lényegesen alacsonyabb térítési díj ellenében tud a 2024/2025-ös tanévtől megvalósulni
– írta.
Megjegyezte azt is, hogy a gimnázium igazgatója a szülői értekezleten ismertette a tervezett változásokat, továbbá az átszervezési döntést követően levélben is tájékoztatta az érintett szülőket. Emellett a művészeti képzésben érintett kollégákkal is történt igazgatói egyeztetés, miszerint a továbbiakban is számítanak a munkájukra, amennyiben továbbra is részt kívánnak venni a délutáni művészeti képzésben.
(Borítókép: Rétvári Bence 2024. április 12-én. Fotó: Bruzák Noémi / MTI)