Orbán Viktor levelet írt, a haza szolgálatát kéri a diplomásoktól
További Belföld cikkek
- Biró Ferenc mindent cáfol, szerinte az Integritás Hatóság pártatlan, objektív, semmiképpen nem politikai aktor
- Szentkirályi Alexandra páros lábbal szállt bele Karácsony Gergelybe
- A Feneketlen-tóba zuhant egy Porsche
- Fordulat történt a váci uszodában elrejtett kamera ügyében
- Grammy-díjas hegedűművész, budai disznótoros és Frida Kahlo – izgalmas lesz a hétvége a fővárosban
Az érettségiző diákok után most minden, frissen diplomát szerzett fiatalt is levélben köszöntött Orbán Viktor. A miniszterelnök azt írta: „bízom benne, hogy a tanulmányai során szerzett tudását hazánk szolgálatába állítva részt vállal majd közös jövőnk alakításában” – írja az MTI.
Nyitrai Zsolt, a kormányfő főtanácsadója hangsúlyozta, ezzel a kis levéllel, jókívánságokkal a miniszterelnök a figyelem gesztusát kívánta megadni a friss diplomás fiataloknak, mert ők azok, akik igazából a friss, kiművelt, magasan képzett, versenyképes erőt képviselik Magyarországon.
Hozzátette, hogy Magyarország felsőoktatási intézményeiből idén több mint 55 ezer diplomás került ki. Ezeknek a fiataloknak a teljesítményét és kitartását akarta elismerni a miniszterelnök a nekik címzett levéllel, amelyben Orbán Viktor a többi között arra biztatta a friss diplomásokat, hogy szerezzenek minél több tapasztalatot, és találják meg a boldogulásukhoz vezető utat.
A felsőoktatási intézményekkel és a tanulmányokat követő életkezdéssel kapcsolatban Nyitrai Zsolt elmondta,
a felsőoktatási intézmények folyamatosan szerveznek állásbörzéket, ezzel is segítve a friss diplomások elhelyezkedését a munkaerőpiacon.
Ez volt az egyetemi modellváltásnak is a lényege, hogy a felsőoktatást és a gazdaságot közelebb tudják hozni egymáshoz, miközben folyamatosan emelik a felsőoktatási intézmények színvonalát – fűzte hozzá a főtanácsadó, jelezve, hogy nemzetközileg is jól szerepelnek a magyar felsőoktatási intézmények, hiszen most már tizenkét intézmény van a világ felsőoktatási intézményeinek legjobb öt százalékában, három intézmény a felső két százalékban, és van egy, amelyik a felső egy százalékban szerepel.
A főtanácsadó elmondta azt is, hogy
a kormány 2010 óta folyamatosan különböző programokkal és intézkedésekkel támogatja a fiatalok életkezdését.
Ezen intézkedések egyik legfontosabb eleme a 25 év alattiak és a 30 év alatti édesanyák személyi jövedelemadó alóli mentessége, ugyanis az érintettek az átlagkereset mértékéig mentesülnek a 15 százalékos személyi jövedelemadó megfizetése alól.
Nyitrai Zsolt közlése szerint szintén a fiatalok életkezdését segíti, hogy
a 30 évnél fiatalabb tanuló vagy nemrég diplomázó nőknek a diákhitelüket sem kell többé törleszteniük, ha szülnek vagy örökbe fogadnak.
A kormány családtámogatásokról szóló rendelete értelmében ugyanis a 30 éven aluli nők nemcsak teljes szja-mentességet élvezhetnek, de a diákhitel-tartozásuk is megszűnik – emlékeztetett.
Hozzátette: ezt vissza nem térítendő támogatás formájában akkor tudják érvényesíteni a fiatal anyák, ha a felsőoktatási tanulmányaik alatt vagy azok sikeres befejezését követő két éven belül gyermekük születik, vagy gyermeket fogadnak örökbe.
Kitért arra, hogy a fiatalok életkezdését a kormány mindemellett az Ifjúsági Garancia Plusz Programjával is támogatja, amelynek részeként
a 30 év alatti fiatalok bér-, albérlet-, utazási és képzési támogatást kapnak.
Az Ifjúsági Garancia Plusz Program azokat a 30 év alatti fiatalokat segíti munkatapasztalatot szerezni, akik már nem tanulnak, és még nem dolgoznak. A program első, legfontosabb eleme a bértámogatás: a kormány ugyanis négy vagy hat hónapig a bruttó bér ötven százalékát átvállalja a munkáltatóktól – közölte Nyitrai Zsolt.