Így reagáltak az egyetemek a ponthatárok megjelenése után
További Belföld cikkek
- A rendőrség 210 ittas vagy bedrogozott járművezetőt kapcsolt le
- 13 éves lányt kényszerített prostitúcióra a nyírmihálydi baltás gyilkos
- Adminisztratív úton szigorítanák a közpénzből hirdetők plakátkampányait
- Most már biztos, Gulyás Gergely szakított az ünnepi hagyománnyal
- Fehérbe borult a táj a Mecsekben, van, ahol 25 centiméteres a hótakaró
A nagyobb egyetemek már csütörtök éjszaka vagy péntek kora reggel közleményben reagáltak az idei felvételi ponthatárok megjelenésére.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) sajtóközleményében azt írta, a csaknem 12 ezer felvett jelentkezőből rekordszámú, 2500 tanuló kezdi pedagógusjelöltként a tanulmányait. Ami kiemelten fontos az intézmény számára, tekintve, hogy ez az első számú, a pedagógusképzés teljes spektrumát lefedő egyetem Magyarországon.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre (BME) összesen 4772 tanuló nyert felvételt, akik az intézmény szerint idén is kiváló tanulmányi eredménnyel kerültek be a képzéseikre.
ITT AZ ALAPKÉPZÉSI ÉS OSZTATLAN SZAKOKRA FELVETT HALLGATÓK ÁTLAGOS PONTSZÁMA MEGHALADJA A 400-AT, TÖBB ESETBEN PEDIG 430-AT IS.
Emellett a felvételizők több mint 90 százaléka olyan pluszteljesítményeket is nyújtott, mint a nyelvtudás vagy versenyeredmények, amelyekkel megszerezték a maximális 100 intézményi pontot. Bihari Péter, a BME oktatási rektorhelyettese a sajtóközleményben kihangsúlyozta: a BME-n szerzett diploma akár százezres pluszt is jelenthet a fizetésben, emellett a műegyetem diplomaértékét a nemzetközi elismertsége is növeli.
A legmagasabb ponthatár a nappali alapképzések ösztöndíjas helyeire idén a Corvinus Egyetemé volt. Itt a legmagasabb pontszámot – 478 pontot – gazdasági területen idén is az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapképzésre kellett összegyűjteni. Az intézmény közleményéből az is kiderült, hogy az 1871 felvett hallgató többsége már angol nyelvű képzést választott.
121 ezren jelentkeztek idén az egyetemekre
Mint arról beszámoltunk, szerda este 20 órakor hozta nyilvánosságra a felvi.hu a felsőoktatási ponthatárokat. Idén majd' 121 ezren jelentkeztek valamely, szeptemberben induló felsőoktatási képzésre. Ez volt a második év, hogy nincs a központi 280-as minimumponthatár, idén pedig bonyolította a helyzetet, hogy most először az intézmények maguk dönthettek a maximálisan adható 100 többletpontról.
Szintén új szabály volt, hogy a középszintű érettségi most kevesebb pontot ért. A megváltozott felvételi eljárás miatt egyes intézmények, például a Szegedi Tudományegyetem, majd a Felvi is pontszámító kalkulátort hozott létre. Arról, hogy idén milyen pontokkal lehetett bejutni a legnépszerűbb szakokra, itt olvashatnak.