Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- belügyminisztérium
- közfinanszírozott magánegészségügy
- hiánypótló állami szolgáltatás
- állami szolgáltatás
- egészségügy
A kormány elárulta, mely területeken kaphat közfinanszírozást a magánegészségügyi ellátás
További Belföld cikkek
- A Dong-éri-csatornában bukkantak holttestre Kiskunhalason az év első napján
- Hatalmas torlódás van Röszkénél, a közúti határátkelőhelyen már csak a belépést engedélyezik
- Ismét meghalt valaki lakástűzben, az új évben ez már a második ilyen tragikus eset itthon
- Drasztikusan csökken a dohányboltok száma, több száz településen nincs dohánytermék
- A Balatonban már hatalmas károkat okozott, most a Dunában pusztít a vörös mocsárrák
A kormány megteremti a jogi lehetőséget, hogy az egészségügyi magánszolgáltatók közfinanszírozott ellátást nyújthassanak a hiányzó területeken, azonban csak olyan szolgáltatásokért kaphatnak a magánellátók állami közfinanszírozást, amit tőlük olcsóbban vehet meg az állami egészségpénztár, mint külföldön – írja a Népszava.
Ahogy arról az Index is beszámolt, a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló törvényt úgy módosítaná a kormány, hogy bevezet egy új fogalmat, a „hiánypótló állami szolgáltatást nyújtó magántulajdonú egészségügyi szolgáltató” megnevezést. A tervezet csak az új fogalmat vezette be, arra vonatkozóan a szöveg nem adott támpontot, hogy mely területeken milyen mértékben és milyen közfinanszírozási módszerrel tervezi alkalmazni azt a kormányzat.
A Belügyminisztérium a lap kérdésére válaszolva azonban elárulta, hogy azok a szolgáltatások kerülnek majd a hiánypótló kategóriába, amelyeket az esetek legalább 95 százalékában a rendszer nem képes nyújtani és ezért a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) jellemzően külföldön vásárolja meg.
A Belügyminisztérium ugyanakkor nem tekinti „hiánypótló állami szolgáltatásnak” a várólistás műtéteket, mivel úgy vélik, „mindenkit el tudnak látni, csupán az ellátás pontos időpontja kérdéses”.
Mint közölték, a mostani ellátási problémákból nem látnak olyat, amelyek biztosításához be kéne vonni magánszolgáltatókat.
A tárca azt is elárulta a lapnak, hogy az egészségbiztosító folyamatosan monitorozza a külföldön általa igénybe vett ellátásokat és elvégzi a szükséges költségszámításokat. Ha jobban megéri egy magyarországi magánintézményben elláttatni a beteget, mint külföldre szállítani, akkor itthon finanszírozza majd az adott terápiát a biztosító. A minisztérium szerint így ez a módosítás elsősorban a betegek érdekeit szolgálja.