- Belföld
- szalay-bobrovniczky kristóf
- honvédelmi miniszter
- toborzási kampány
- toborzás
- kampány
- tartalékosok
- hadsereg
- katona
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Tizenegy századnyi katona tett esküt szombaton
További Belföld cikkek
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválton
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
- Rogán Antal: Megpróbálunk rendet vágni, de teljes felelősséget nem vállalunk
A magyar fiatalok meghallották a „Szeretem, megvédem!” kampány üzenetét – jelentette ki a honvédelmi miniszter az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában, sikeresnek minősítve a területvédelmi tartalékosok toborzási kampányát.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf emlékeztetett: 2023-ban alakították át a tartalékosok rendszerét, területvédelmi parancsnokságot hoztak létre, amely összefogja azt a hét területvédelmi ezredet, amelyek járási szintig lefedik az egész országot.
A hadsereg így megjelenik az ország „összes sarkában”, míg a hivatásos állomány támaszpontszerűen van jelen. Ők kapják a legmodernebb fegyverrendszereket, ők professzionális katonák, a területvédelmisek pedig könnyűfegyverrel ellátott tartalékosok – ismertette a tárca vezetője.
A honvédelmi miniszter kiemelte:
nemcsak Magyarországon, hanem több NATO-országban is koncentrálnak a területvédelemre.
Ez a helyismeret miatt fontos, azért, hogy a katonák jelen legyenek mindenhol, és ismerjék a területet, ahol élnek. Ennek érdekében szólították meg például a vadászokat is – mondta, valamint kitért arra is, hogy a területvédelmi tartalékosokra sok kiegészítő feladatot lehet bízni, például objektumvédelmet.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf tájékoztatása szerint
területvédelmi tartalékosnak minden 18 év feletti fiatal jelentkezhet, az öthetes alapkiképzést akár hétvégente is el lehet végezni.
A megszerzett képesség fenntartásához egy évben minimum hét napra, előre jelzett módon, kiszámíthatóan hívják be őket például nagy gyakorlatokra, de emellett sokan vettek részt közülük a dunai árvíznél is a segítségnyújtásban – jelezte.
A miniszter hangsúlyozta: Magyarországon komplex haderőfejlesztés indult meg a 2010-es évek közepén, amely nemcsak a fegyvervásárlásról, hanem azok rendszerbe állításáról is szólt. A mostani tartalékosokat célzó kampányt két másik is megelőzte, amelyekben az új eszközökre toboroztak hivatásos katonákat.
Erős haderő a cél
A honvédelmi miniszter közölte: a haderőfejlesztésben a 2030-as évekig precízen lefektetett tervek vannak, és Magyarország mára eljutott oda, hogy GDP-arányosan két százalékot költ a honvédelemre. Ez garantálja azt, hogy fenn tudják tartani a tervben szereplő ütemet.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában felidézte: a szombati eskütételen 1179 területvédelmi tartalékos állt együtt. Ez tizenegy századnyi katonát jelent – tette hozzá.
A miniszter megjegyezte: a területvédelmi tartalékosok mintegy tíz százaléka megy tovább szerződéses katonának, így a területvédelmi tartalékosok számának növelése a hivatalos állomány bővítéséhez is hozzájárul – közölte az MTI.