Szigorú ajánlást kaptak a tankerületi gimnáziumok, ilyen eredménnyel vehetik fel a tanulókat
További Belföld cikkek
- 2053-ig minden titkosítottak a Védelmi Beszerzési Ügynökség hekkertámadásáról
- Tűz ütött ki egy gödöllői házban és egy soproni lakásban
- Felmondott a Kutyapárt hegyvidéki képviselője a privát munkahelyén a vagyonnyilatkozata miatt
- Török Gábor szerint Menczer Tamás kocsmai szintre ment le, a Nézőpont elemzője nekiment a politológusnak
- Index-értesülés: Gyurcsány Ferenc kihívója randalírozott hajnalban Budapesten, rendőrségi ügy lett belőle
A Népszava értesülései szerint ajánlást kaptak a tankerületi fenntartású gimnáziumok arról, hogy a központi írásbeli felvételi vizsgán milyen eredményeket elért tanulókat érdemes felvenniük.
A lap úgy tudja, a gimnáziumok felvételi tájékoztatójában megjelent egy, a fenntartó által meghatározott, írásbeli vizsgarészben elvárható pontszám. Ennek alapján a
- négy évfolyamos képzés esetében minimum 50 pontot,
- a nyelvi előkészítő esetében 60 pontot,
- a hat évfolyamos képzéseknél 70 pontot
„ajánlott” elérni a 100-ból azoknak a felvételizőknek, akik gimnáziumokba szeretnének bekerülni. A nyolcadikos általános iskolások csaknem fele (21,4 ezer tanuló) viszont 50-nél kevesebb pontot ért el a központi írásbelin. A hatodikos általános iskolásoknak pedig csak a 23,15 százaléka (2163 fő) szerzett 70 vagy ennél magasabb pontszámot.
Kivételt képeznek ugyanakkor azok a gimnáziumok, amelyek részt vesznek az Arany János Programban vagy a Honvéd Kadét Programban. Ezek esetében nincs elvárás az írásbelin elért pontszámokról. A lap megkeresésére a tankerületi központokért felelős Klebelsberg Központ (KK) megerősítette, hogy az intézmények valóban kaptak ajánlást, de kiemelték, hogy minden esetben az iskola dönt arról, hogy ezt figyelembe veszik-e.
Így oldanák meg a fluktuációt
Mint írták, „az ajánlás fő célja a gimnáziumi képzés presztízsének növelése, hogy a diákok a megfelelő helyen tanuljanak, úgy a gimnáziumokban, mint a szakképzésben. Továbbá, hogy azok a tanulók, akik felvételt nyertek, el is tudják végezni az adott intézményt.” A KK szerint ugyanis több gimnáziumban jelenleg is nagy a fluktuáció, ahol az osztályok kisebb létszámmal működnek, mint amit a jogszabály meghatároz.
Lapunk az értesüléssel kapcsolatban a Belügyminisztériumot és az Oktatási Hivatalt is e-mailben kérdezte. Amint választ kapunk, frissítjük cikkünket.