Bejegyezték az Ónodi Henrietta támogatására létrejött alapítványt
További Belföld cikkek
- Letartóztattak egy apát, akit a saját lányának molesztálásával gyanúsítanak
- Hollik István: Magyarországnak a saját útját kell járnia
- Több mint tízezer esethez hívták a mentőket karácsonykor
- Orbán Viktor a karácsony után ismét munkába állt: megkezdte az alapozást, készül a repülőrajtra
- Figyelmeztet a katasztrófavédelem, a tűzijáték nem játék
Hétmillió forintos alapításkori vagyonnal létrejött a Henrietta Gyógyulásáért Alapítvány, amelyet Ónodi Henrietta olimpiai bajnok tornász támogatására hoztak létre.
Nagy Sándor kuratóriumi elnök elmondta: 10-10 ezer dollárt (kétszer 3 millió 750 ezer forint) ajánlott fel a Magyar Olimpiai Bizottság és a békéscsabai önkormányzat. Valamivel kisebb összeg érkezett a tornásznő szülővárosától, Kondorostól, a Kondorosi Legendák Földje Alapítványtól, a Baptista Szeretetszolgálattól és több magánszemélytől.
Az elnök hozzátette: ez az összeg napokon belül emelkedni fog, ugyanis sokan az alapítvány bejegyzésére vártak, de a meglévő támogatás is elegendő egy újabb, háromhetes rehabilitáció finanszírozására. Ónodi-Klausler Barbara alapító, Ónodi Henrietta testvére emlékeztetett, hogy az egykori sportoló március 28-án, egy egyesült államokbeli élelmiszerboltban esett össze, majd a kórházba menet többször újra kellett éleszteni. Egy hónapig mélyaltatásban volt, s a fellépő oxigénhiányos állapot miatt
nagyon súlyosan károsodott az agya.
Az MTI-nek elmondta, először az Egyesült Államokban indított gyűjtést, és az abból befolyt valamivel több mint 30 ezer dollárból Ónodi Henrietta részt tudott venni egy 17 napos klinikai rehabilitáción. Ennek eredményeként a felsőtestét már tudja mozgatni, tud önállóan enni, fésülködni, öltözködni. Most már napi körülbelül öt órát tud tolószékben, behajlított lábbal ülni, de ahhoz, hogy a rehabilitációt folytathassák, lábra kellene állnia – fejtette ki.
Jelenleg az amerikai társadalombiztosítás terhére heti háromszor a saját otthonában jár hozzá gyógytornász és beszédterapeuta, az ezen felüli kezeléseket a család gyűjtésből finanszírozza – tette hozzá.
Ónodi-Klausler Barbara úgy fogalmazott:
nagyon lassan, de javul testvére állapota, ám azt nem tudják, meddig juthat el a felépülése.
A sajtótájékoztatón jelen volt Izsó Gábor, a békéscsabai tornaklub egykori elnöke, Békés volt polgármestere, aki elmondta: szeretné aktívan – főként a Békés vármegyében meglévő kapcsolatait felhasználva – segíteni a gyűjtést. Elárulta, hogy már egyeztetett a békéscsabai atlétákkal, akik nyitottak akár egy jótékonysági futóverseny megszervezésére is, de szeretnének az alapítvánnyal jelen lenni több sportrendezvényen.
Izsó Gábor felidézte, hogy „szép és boldog időszak volt” a békéscsabai tornaklub életében az az időszak,
amíg ónodi Henrietta tornázott, az ő sikerei alapozták meg az egyesület anyagi hátterét is.
Nagy Sándor elmondta, az alapítvány napokon belül megkezdi a kampányt a közösségi médiában, és vállalja felajánlott adományok árverezését is, tervezik például Henrietta egykori tornadresszét és relikviáinak egy részét pénzzé tenni.
Az alapítvány kuratóriumának tagja Unyatyinszki Mihály, Ónodi Henrietta egykori edzője is.