Ismét a pedagógusok béremeléséről egyeztet a Belügyminisztérium
További Belföld cikkek
- Lázár János a kormány problémáiról: Csoda, hogy még talpon vagyunk
- Belgrádban ingyenes lesz a közösségi közlekedés, de megoldható lenne ez Budapesten is?
- Emeletes busz karambolozott Mosonmagyaróvárnál, több ember megsérült
- Az Egyesült Államok likvidálta az Iszlám Állam vezetőjét
- Rétvári Bence: Magyar Péter politikai haszonszerzésre használja a gyerekeket
Újabb egyeztetésbe kezdett kedd délelőtt a Belügyminisztérium a pedagógusok szakszervezeteivel. A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közlése szerint a pedagógusok béremelésén túl a megbeszélésen szó lesz a hiányszakmákat oktató tanárok pluszjuttatásairól, az egyetemi diplomával rendelkezők 2 százalékos emeléséről és más, a státusztörvényt érintő kérdésekről.
Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányi tagja a tárgyalásról közzétett Facebook-videóban elsősorban azokhoz szólt, akik nem értik, miért van szükség az egyeztetésekre. Mint mondta, tudja, hogy kevés eredményt értek el, azonban mégis sikerült néhány fontos témában előrelépniük: például hogy a jubileumi jutalmat nem kapók, illetve a köznevelési foglalkoztatotti jutalomból is kiesők esetében legyen szabályozás.
Totyik Tamás, a PSZ elnöke kiemelte, a mostani egyeztetés főtémája ezúttal is a pedagógusok béremelése, ugyanis továbbra sem világos, hogy az egyes pedagóguskategóriákban milyen nagyságrendű elmozdulás várható. Szó esik továbbá arról, mi a helyzet a hiányszakmákra vonatkozó 4 százalékos emeléssel, valamint az is napirenden van, hogy az egyetemi diplomával rendelkezők végül megkapják-e a plusz 2 százalékos emelésüket.
Ezek mind olyan kérdések, amelyek mindenkit érdekelnek és érintenek, ezért kötelező a szakszervezeteknek ezekről a témákról egyeztetni
– emelte ki Nagy Erzsébet, hozzátéve, hogy szó lesz még más, a státusztörvényt érintő kérdésekről is. Terítéken lesz például a szabadságok témája és olyan jellegű ügyek, amelyeket nem sikerült lezárniuk, de már törvénymódosító javaslatot nyújtottak be róla. Valamint egyeztetnek a tárcával a nevelő-oktató munkát közvetlenül segítők béremeléséről.
A pedagógusok szakszervezetei legutóbb november 4-én tárgyaltak a tárcával. A megbeszélésen az új teljesítményértékelési rendszerről, a pedagógusok kötelező vizsgáztatásáról és a NOKS-osok béremeléséről is szó esett.