- Belföld
- makó
- benepack hungary kft.
- kína
- farkas éva erzsébet
- maros
- románia
- vajdaság
- m43 autópálya
- maroslele
- coca-cola
- gyár
- üzem
A Coca-Colának is gyárt alumíniumdobozokat a Makón épülő kínai üzem
További Belföld cikkek
- A kormány „egyházi szereplőkkel” bővítené a nevelőszülői hálózatot, de az egyházakat nem értesítették
- A virológus figyelmeztetett: van nagyobb veszély a Covidnál
- Rászoruló gyermekeknek gyűjt karácsonyi ajándékokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
- Harminchárom éves bűnügy végére tett pontot a rendőrség, elfogták a paloznaki gyilkosság egyik elkövetőjét
- Nagyszabású konferenciát szerveznek a reformátusok a kegyelmi botrány feldolgozásáról
Januártól már próbaüzemben működik a – kínai tulajdonú – Benepack Hungary Kft. új gyára, amelyben alumínium italdobozokat gyártanak majd – értesült az Index egy városhoz közelálló forrásból. Úgy tudjuk, minden az ütemtervnek megfelelően halad, így az első negyedévben már megkezdődhet a termelés is.
Kínába viszik a dolgozókat tanulmányútra
A 30 milliárdos beruházás első kapavágása még márciusban kezdődött, a gyár alapkőletételével. A gyár HR-csapata már szeptemberben megkezdte a munkaerő toborzását.
Úgy tudjuk, hogy a szerződtetett munkások közül már többeket is kínai tanulmányútra vittek a munkaadók.
Első körben 150 fővel indul a gyár. A munkásokat Makóról és a régióból szerződteti a kft. A makói munkavállalók mellett a Benepack néhány kínai dolgozót is alkalmazhat majd. A cég 2029-ig még két ütemben kívánja bővíteni a kapacitást, így a kft. személyzeti osztálya folyamatosan interjúvoltat a térségben.
Információink szerint a kínai tulajdonosok összesen 350 munkavállalóval kívánják működtetni az üzemet.
Makó fideszes polgármestere, Farkas Éva Erzsébet korábban arról írt közösségi oldalán, hogy a cég igazgatói szerint Makó mellett két nyomós érv is szólt: az egyik a kitűnő kapcsolat a városvezetéssel, a másik Szerbia és Románia közelsége. Mindkét ország ugyanis kiemelt célpiaca a vállalatnak.
A Coca-Cola vezetése is jelen volt az alapkőletételnél
Egyelőre még hivatalosan nem lehet tudni, hogy milyen üdítőitalokhoz fognak majd alumíniumdobozokat gyártani Makón. Mindenesetre beszédes, hogy a gyár alapkőletételkor jelen volt a Coca-Cola vezetése.
Az Index értesülései szerint Belgiumban van egy gyáruk, és Közép-Kelet-Európa piacát a makói üzemből látnák el alumíniumdobozokkal.
A magyar kormány csaknem 5,8 milliárd forint támogatást biztosított a több mint 10 hektáros terület közműfejlesztésére. A szokásos protokoll szerint a terepen lőszermentesítést és régészeti feltárást kellett végezni. A Móra Ferenc Múzeum régészei egy 7–9. századi település maradványait és egy késő avar kori temetőt is találtak.
Makó vezetésének egyik kiemelt célja, hogy a hangulatos települést turistaközponttá tegyék. A Makói Hagymatikum Fürdő már most is sok román és szerb vendéget vonz.
Nem ritka, hogy a Vajdaságból vagy Romániából érkező turistáknak annyira megtetszik Makó, hogy itt vásárolnak ingatlant. Úgy tudjuk, hogy az előzetes hatástanulmányok szerint a fejlesztések nem csak a makói ingatlanok árát fogják jelentősen emelni, hanem a 10 kilométerre lévő – az M43-as autópályához közel fekvő – Maroslele ingatlanpiacát is fel fogják pezsdíteni.