2053-ig mindent titkosítottak a Védelmi Beszerzési Ügynökség hekkertámadásáról
További Belföld cikkek
- Ne aggódjon, ha nincs okoseszköze, így is lehet Ügyfélkapu+-fiókja, és jön a könnyítés
- Csütörtökön még tavasz lesz, majd hirtelen jön a változás az időjárásban
- Az I. kerület polgármestere szerint egy nap alatt egymillió forintot szedtek be a Halászbástya lezárásával
- Vitézy Dávid: Nem gondoltuk, hogy Lázár szó szerint értette, hogy a vasúton sz*rból akar várat építeni
- Lánczi Tamás: David Pressman soha nem látott károkat okozott az amerikai–magyar kapcsolatokban
„2053-ig titkos a Védelmi Beszerzési Ügynökséget ért hekkertámadásról tartott mai bizottsági ülés” – írta Vadai Ágnes kedden délután a Facebookon.
A Demokratikus Koalíció alelnöke hozzátette, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter egy órát se töltött ezzel a témával, mivel „sietnie kellett”.
A Telex kérdezte Vadai Ágnest, ám a DK alelnöke érdemben nem tudott nyilatkozni, mivel mint a lapnak mondta, „a hatályos jogszabályok alapján bármilyen adat megosztása büntetőjogi felelősséget von maga után”.
Az ügyben kerestük Honvédelmi Minisztériumot, amint válaszolnak megkeresésünkre, frissítjük cikkünket.
Licitre bocsátották a VBÜ meghekkelt adatait
November 14-én írtuk meg, hogy az Inc. Ransomware csoportja egy ötödik generációs zsarolóvírussal támadta meg a magyar Védelmi Beszerzési Ügynökség szervereit. A Magyar Hang akkor felkereste a hekkercsoport oldalát, cikkükben azt írták: Ötmillió dollárt kérnek a magyar állami hatóságtól, ennek nyomatékosítására pedig már publikáltak több tucat képernyőfelvételt a megszerzett számítógépes könyvtárakról, e-mailekről, könyvelési anyagokról, katonai beszerzési listákról, beruházási tervekről és az ország katonai képességeit taglaló – nem nyilvános – anyagokról.
A támadás a nyilvánosságra hozott képernyőmentések adatai szerint októberben történhetett, amit alátámaszthat a magyar katonai hivatal oldalán egy üzemzavarról szóló hír is.
Az incidensről a Magyar Hangnak egy névtelenséget kérő szakértő úgy nyilatkozott, hogy: „A nyilvánosságra került katonai beszerzésekből bárki fontos következtetéseket tud levonni arról, hány katonánk szolgál, milyen eszközeink vannak, miket tervezünk megvenni. Ilyen információkért pár évtizeddel ezelőtt kémek haltak meg, most bárki számára szabadon elérhetőek”. A 444 később megírta, hogy az ellopott fájlokat egymillió dollárért árulják a zsarolók.