Nem lepte meg az MDF vezetőit Almássy Kornél
További Belföld cikkek
-
A DK szerint Pintér Sándornak, Rétvári Bencének és Takács Péternek is le kellene mondani a kórházi VIP-szolgáltatásokról
- Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt kongresszusát Manfred Weberék finanszírozták
- Lesöpörte az asztalról a NOlimpia 2.0 népszavazás ügyét a Kúria
- Kislányokat futtatott egy hajdúsági férfi, aki képviselőként és ismert zenészként dolgozott
- Halálra gázolt a vonat egy embert Győr és Sopron között
Nem lepte meg az MDF vezetőit, hogy Almássy Kornél alelnök is ringbe száll a pártelnöki posztért szeptemberben, ha kap elég jelölést. Az viszont szokatlan volt, hogy minderről a sajtóból értesültek az ellenzéki párt vezetői és a frakciótagok, mondta hétfőn Csapody Miklós.
Az MDF országgyűlési képviselője úgy véli, Almássy Kornél eddigi politikai-közéleti teljesítménye nem igazolja, hogy pártelnökként is eredményes lenne, ezért felvetődik annak a gyanúja, hogy politikai területfoglalásról van szó - azaz más pártnak is köze lehet Almássy Kornél jelöléséhez.
Csapody Miklós úgy fogalmazott, hogy eddigi teljesítménye alapján tartalmatlan Almássy Kornél elnöki ambíciója, és személyesen ő nem támogatja ebben. Almássy Kornél az alapítókhoz képest 15-20 évvel később érkezett az MDF-be, tudatosan építette karrierjét, de politikai pályáján egyértelmű fiaskó a pénteki bejelentés, tette hozzá Csapody Miklós.
Még mindig vannak olyan pártok, amelyeknek az útjában áll az MDF. A magyar politikai élet erősen megosztott, a két nagy párt porszívó-effektust gyakorol mindenkire, aki másképpen gondolkodik. Ebben a helyzetben dinamizálni kell az MDF-et, de ez egy ember szlogenszerű bejelentéseitől nem működhet, sőt utóbbi belső megosztottságot eredményezhet, bár ennek ma még nincs nyoma, utalt Csapody Miklós arra, hogy Almássy Kornél elmondása szerint növelni akarja a párt népszerűségét, ezért vállalná az elnöki pozíciót.
Nem befolyásolja Almássy Kornél parlamenti tevékenységét az, hogy megméreti magát az elnökválasztáson, mondta Csapody Miklós. A párton belüli támogatottsága pedig a következő hetekben megmutatkozik majd. Ha a tisztújításon kap elég szavazatot, akkor maradhat az MDF elnökségében is.
Az MDF tisztújító országos gyűlését szeptember 27-én tartják. Előtte egy hónappal ülésezik a párt országos választmánya, ott lehet majd elnököt jelölni.
Az Index már szerdán megírta, Almássy Kornél csak pénteken jelentette be hivatalosan, hogy ringbe száll az MDF elnöki posztjáért a következő tisztújításon, ha kap jelölést. Döntését azzal indokolta, hogy úgy érzi, változásra van szükség van az MDF-en belül, mert a pártot szerinte az országos politikából való kiszorulás fenyegeti.
Az MDF alelnöke cáfolta, hogy pártelnökként kész lenne együttműködni a Fidesszel, esetleg közös listát állítani a párttal. Almássy Kornél azt mondta, hogy mindig is az MDF önállóságáért küzdött, és annak idején ő is azon volt, hogy megszabaduljanak a Lakitelek-munkacsoporttól, amely be akarta vinni a Fideszbe a demokrata fórumot.
Az Index úgy tudja, hogy Almássy Kornél olyan MDF-et szeretne, amelyet nemcsak a szlogenek szintjén, hanem tettei alapján sem érhet az a vád, hogy bármelyik nagy párt segédcsapata lenne, és ha őt választják az MDF elnökének, akkor valószínűleg a Tisztelet Társaságának fel is út, le is út.