Régi arcokkal töltenék fel a szakértői kormányt
További Belföld cikkek
- A kormány „egyházi szereplőkkel” bővítené a nevelőszülői hálózatot, de az egyházakat nem értesítették
- A virológus figyelmeztetett: van nagyobb veszély a Covidnál
- Rászoruló gyermekeknek gyűjt karácsonyi ajándékokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
- Harminchárom éves bűnügy végére tett pontot a rendőrség, elfogták a paloznaki gyilkosság egyik elkövetőjét
- Nagyszabású konferenciát szerveznek a reformátusok a kegyelmi botrány feldolgozásáról
Orbán Viktor a múlt héten vetette fel, hogy egy szakértői kormány vezethetné ki Magyarországot a válságból. Az eddig kevéssé ismert Nézőpont Intézet most azzal a javaslattal állt elő, hogy a szakértői kormány összetételéről az öt parlamenti pártnak kellene döntenie. Erről Mráz Ágoston Sámuel beszélt a Népszabadságnak.
Ugyancsak konszenzusos alapon születnének meg az egyensúlyteremtő intézkedések. A kormány egy évig állna fönn, a köztársasági elnök 2007. októberre írná ki az előrehozott választást, vagyis ekkor járna le a szakértői kormány megbízatása.
Bihari Mihály
Bihari a kormányfő
Bihari Mihály
A politológus szerint a kormányfő Bihari Mihály, az Alkotmánybíróság elnöke lehetne. Édesapja BKV-ellenőr volt, 1956-ban az üzemi munkástanács elnöke. A jogász és politológus végzettségű Bihari az ELTE-n tanára volt a Fidesz alapítóinak, köztük Orbán Viktornak, akivel máig jó kapcsolatban van.
Alapító tagja a Magyar Demokrata Fórumnak, segítette az újjáalakult Magyarországi Szociáldemokrata Párt munkáját. 1994-től 1998-ig az MSZP támogatásával országgyűlési képviselő. 1999-ben az Alkotmánybíróság tagja, 2005-ben elnöke lett. Ugyanebben az évben a neve felmerül a köztársasági elnök-jelöltek között.
Surányi és Bod Péter egy hajóban
Bod Péter Ákos
Az igazságügyi és rendészeti miniszter az 1990-től 2000-ig a legfőbb ügyészi posztot betöltő Györgyi Kálmán lenne, a kulturális és oktatási tárca várományosa Pozsgay Imre, a rendszerváltás előtti művelődésügyi miniszter lehetne. A külügyminiszter Gottfried Péter, az Orbán-kormány integrációs államtitkára, az MSZP vezette kormány idején az Európai Ügyek Hivatalának elnöke lenne, míg a szociális és munkaügyi miniszteri posztra Ferge Zsuzsa szociológust szemelte ki a Nézőpont Intézet.
Mi is az a Nézőpont Intézet?
A magánintézetként működő Nézőpontot a közelmúltban alapították kezdő kutatók, Phd-hallgatók. Az intézet holdudvarában, szakmai tanácsadóként, szerepet kap Cséfalvy Zoltán közgazdász-professzor és Vukovics Gabriella, a Fidesz felkérésére készült, a magyar gazdaság és társadalom állapotát felmérő Fehér Könyv egyik összeállítója.