További Belföld cikkek
- A Dong-éri-csatornában bukkantak holttestre Kiskunhalason az év első napján
- Hatalmas torlódás van Röszkénél, a közúti határátkelőhelyen már csak a belépést engedélyezik
- Ismét meghalt valaki lakástűzben, az új évben ez már a második ilyen tragikus eset itthon
- Drasztikusan csökken a dohányboltok száma, több száz településen nincs dohánytermék
- A Balatonban már hatalmas károkat okozott, most a Dunában pusztít a vörös mocsárrák
Bács-Kiskun: hol van már Zuschlag?
Az országgyűlési mandátumától visszaléptetett Zuschlag János kiskunhalasi választókerületében utódjának, Váradi Krisztiánnak sem sikerült nyernie. (Zuschlag sem nyert 2002-ben, mandátumáét listán szerezte.) A fideszes Szabó Erika 44,53 százalékkal vezet a második forduló előtt a kiskunhalasi MSZP-s frakcióvezető előtt.
Pártmegrovást kapott Zuschlag János>>>
Szécsi Gábor kecskeméti polgármester a Fideszt hagyta ott az SZDSZ kedvéért. Úgy tűnik, nem csinált rossz üzletet. A kecskeméti második választókerület koalíciós közös jelöltjeként négy százalékponttal vezet a fideszes Horváth Zsolt előtt. A négy évvel ezelőtt Bács-Kiskunban 10:0-s győzelmet arató Fidesz Szécsi jó szereplése miatt most 9 választókerületben áll nyerésre vagy szerzett mandátumot az első körben.
Polgármester frakció nélkül>>>
Baranya: a radarkampány nem jött be
Tiltakozás a Zengőn |
A Gyurcsány-kormány fél évvel a választás előtt a Zengő helyett a Pécs közigazgatási területéhez tartozó Tubesre jelölte ki a NATO-radar helyét. A helyszínt még a Zengő ellen tiltakozó környezetvédő szervezetek többsége is támogatta, Borhidi Attila, a politikában most debütáló 74 éves fideszes jelölt viszont váratlanul kampányának középpontjába állította a lokátor elleni tiltakozást. Úgy tűnik, kevés sikerrel, Szili Katalin ugyanis már az első fordulóban mandátumot szerzett, tizenöt százalékpontot verve a nyugdíjas biológusprofesszorra, akinek az a húzása sem jött be, hogy kínai vendégmunkásokkal riogatta a baranyai munkavállalókat.
Szili szerint Kína nem egy elefánt>>>
Fideszes demonstráció a tubesi lokátor ellen>>>
Csongrád: Baloghné elvette
Balogh Jánosnét januárban zárták ki a Fideszből, mert ragaszkodott ahhoz, hogy Lázár János, a Fidesz-színekben induló KDNP-s hódmezővásárhelyi polgármester ellen induljon. A Hódmezővásárhely és Vidéke Demokratikus Szövetség független országgyűlési képviselőjelöltjeként 24 százalékot rabolt el a Lázártól, akinek így két százalék hiányzott az elsőfordulós győzelemhez. (1994 után most fordult elő először, hogy nem az első fordulóban győzött a jobboldali jelölt.)
Kizárták a Fideszből a helyiek jelöltjét>>>
Szentesen nem különösebben érdekelte a választópolgárokat, hogy a szocialista polgármestert gazdasági bűncselekményekért nem jogerősen egy év hat hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték. Szirbik Imre ugyanis már az első fordulóban mandátumot szerzett, nyolc százalékot verve a fideszes Farkas Sándorra.
Heves: Demeter sem segített
Demeter Ervint azért ejtőernyőzte a Fidesz Heves megyébe, hogy az egyéni választókerületekben 2002-ben elszenvedett 6:0-s vereség után gatyába rázza a Fideszt. Az ellenzéki párton most az sem segített, hogy az egykori titokminiszter maga is indult a választáson, Egerben azonban Nagy Imre szocialista polgármester hat százalékponttal vezet előtte, és a másik öt hevesi választókerületben is az MSZP vezet, kettőben visszavonhatatlanul, mivel Érsek Zsolt Hatvanban, Godó Lajos Hevesben aratott elsőfordulós győzelmet.
Demeter Ervin a Fidesz új egri elnöke>>>
Békés: borsot tört az MDF
Az MSZP Békés megyei eredményén meglátszik, hogy a listaállításkor a helyi szocialisták fellázadtak az ejtőernyős megyei elnök Veress József ellen, mivel olyan illusztris helyi szocialistákat próbált félreállítani, mint a búzaégető Karsai Józsefet vagy a Kövér László köteles beszédét magnóra vevő Tóth Károlyt. A Fidesz 2002-ben 4:3 győzött az egyéni választókerületek versenyében, és ennél jobb eredményre most sem számíthatnak a szocialisták. Sőt, a fideszes Domokos László már az első fordulóban mandátumot szerzett Szarvason.
Az országos listán is büntették az MSZP Békés megyei elnökét>>>
A fideszes jelölt, Erdős Norbert vezet Békésen is, bár az MDF-es Valentinyi Károly még borsot törhet Erdős orra alá. "Elveszett szavazatok, avagy miért nem érdemes az MDF jelöltjére szavazni?" címmel hirdettek meg lakossági fórumot februárban Mezőberényben, ahol maga a volt MDF-es belügyminiszter, Horváth Balázs agitált egykori párttársa ellen. Négy évvel ezelőtt még független jelöltként kényszerítette visszalépésre a Fidesz, most hasonló nyomásra számíthat, mivel értékes lehet a rá leadott 11,77 százaléknyi szavazat.
'Hogy fog elszámolni odafönt Antall Józseffel?'>>>
Márciusban a gyulai kistérségi társulás volt munkatársának számítógépén több excel fájlban 8300 szavazó adatait - ez az összes választó egyhatoda -, többek között lakcímét, telefonszámát, e-mail címét és politikai szimpátiájára utaló jelzéseket találtak. Hogy milyen hatással lesz mindez a helyi választásra, az majd két hét múlva derül ki, mivel a fideszes Tóth Imre előtt alig több mint két százalékkal vezet az MSZP-s Perjési Klára.
Büntetőügy lesz a gyulai választói listából>>>
Budapest: Csapodynak most nem sikerült
A Fidesz-KDNP-s Deák András és az 1990 óta az egyéni választókerületében mindig nyerő MDF-es Csapody Miklós kölcsönös feljelentgetésekkel terhelt választási kampányt folytattak. A végén még senki sem nevetett, de Deáknak van oka inkább örülni, mert 42,5 százalékkal győzött a 31,75 százalékos szocialista, a 11,29 százalékos SZDSZ-es és a 11,11 százalékos Csapody előtt.
Csapody bejelentést tett a rendőrségen>>>
Pócs Dániel kerületi elnök, Hiller, Steiner
Egy állítólagos közgyűlési MIÉP-Jobbik-Fidesz-megállapodás miatt maga Hiller István MSZP-s pártelnök vádolta a Fideszt azzal, hogy kampánylaboratóriumnak használják az V. kerületet. Akár kampánylabor a belváros, akár nem, Rogán Antal fideszes kampányfőnök meglepő győzelmet aratott (40,71 százalék), bár még nem érezheti magát nyeregben, mivel a második, MSZP-s Steiner Pál és a harmadik, SZDSZ-es Pető Iván összesen szerzett 55 százalékot.
Kampánylaboratórium a Belvárosban>>>
Mécs Imre az előző ciklusban hagyta ott az SZDSZ-t, mert a szocialisták befutó helyet ígértek neki. Az I. kerületben Kóka János lett a koalíciós jelölt, de könnyen elképzelhető, hogy - akárcsak Mécsnek - nem sikerül legyőznie az I. kerület fideszes polgármesterét, Nagy Gábor Tamást. Közöttük ezerkétszáz szavazat volt a különbség Nagy javára, ki tudja, hogy a második fordulóban kinek sikerül megszólítania azt az ezerháromszáz embert, aki az MDF jelöltjére adta szavazatát.
Klasszikus megélhetési politikusnak tartják Mécset>>>
Győr-Moson-Sopron: Kránitz visszatért
Sopronban a Szájer József európai parlamenti képviselővé választása után kiírt időközi választáson a szocialista Kránitz László lemondott a jelöltségről, mert a nyugdíjasoknak ötszáz forintos utalványokat osztogatott. A helyére beugró Csák Ferencet a Fidesz-KDNP-s Firtl Mátyás győzte le. Az MSZP most ismét Kránitznak szavazott bizalmat, de csak Firtl elsőfordulós győzelmét tudta megakadályozni. A jobboldali jelölt majdnem nyolc százalékkal volt jobb Kránitznál.
Utalványokat osztott a nyugdíjasoknak a soproni MSZP-s jelölt>>>
Nógrád: szocialista belháború
A szocialisták nógrádi belháborújának a közelmúltban még Salgótarján egyik MSZP-s alpolgármestere is áldozatul esett. Forradalmi változások ennek ellenére nem történtek, az örök szocialista Salgótarjánban és Pásztón az MSZP-s, a jobboldali Szécsényben és Balassagyarmaton a Fidesz-KDNP-s jelölt vezet.
Pest: Kuncze gyengélkedett
Szigetszentmiklóson a szocialista Varju László már 2005 őszén elkezdett kampányolni a körzetben 1990 óta mindig nyerő Kuncze Gábor ellen. Igaz, az SZDSZ-elnök sikeréhez az is kellett, hogy Varju négy éve első helyről lépjen vissza a harmadik Kuncze javára, de most azt ígért, ilyet többet nem tesz. A helyzet pedig kísértetiesen emlékeztet a 2002-esre, igaz, Kuncze jóval kevesebb szavazatot (19,06 százalék) szerzett. A 38,95 százalékot szerző Varjut a 34,12 százalékos fideszes Hoffman Pál követi.
Kuncze ellen kezdett kampányolni az MSZP>>>
Vas: tesz-e szívességet Hendének az MDF?
A szocialista pártnak Vas megyében meg kellett birkóznia az egész helyi tagsággal, és meg kellett oldania a legkalandosabb belső hatalmi háborút; néhány fiatal szocialista úgy akarta saját embereivel átvenni a hatalmat, hogy fiktív tagokat léptetett be a szervezetbe. A homoszexuális erőszakkal tarkított ügyben a rendőrség rabosította Zuschlag Jánost is. Tavaly feloszlatták az összes helyi szervezetet, és Kiss Péter kancelláriaminiszter vezetésével újra alakították őket.
Szigorúan ellenőrzött szervezetek Vasban>>>
A rendcsinálás felemás eredményt hozott. Kőszegen, Sárváron és Körmenden már az első fordulóban megvédte mandátumát a jobboldal, a két szombathelyi körzetben viszont a koalíciós jelöltek állnak nyerésre. Gaál Angelika ugyan csak 12 szavazattal vezet a most már fideszes Hende Csaba előtt. Ki tudja, hogy a kilenc százalékot szerzett MDF-es jelölt visszalép-e az MDF-et elhagyó (Dávid Ibolyáék szerint eláruló) egykori államtitkár javára.
Hende Csaba kilép az MDF-ből>>>
Zala: Boros elszállt
Nagykanizsán ugyan Göndör István győzött 2002-ben, de a város MSZP-s alapszervezetének feloszlatásával zárult jelöltállítási konfliktus - a belső ellenzék Fodor Csabát jelölte - megtépázhatja az MSZP tekintélyét. Göndör most több mint öt százalékponttal vezet a fideszes Cseresnyés Péter előtt.
Jelöltállítási háború az MSZP-ben>>>
Boros Imre, az Orbán-kormány PHARE-minisztere Zalaszentgróton független jelölt, pedig 1998-ban kisgazda-, 2002-ben Fidesz-MDF-színekben nyert mandátumot. Hivatalosan a Fidesz nem azért nem kapott Boros után, mert az beismerte együttműködését a III-as főcsoportfőnökséggel, valójában ez is az okok között lehet. 12,55 százalékos eredménye arra volt jó, hogy a fideszes Vigh László ne arasson elsőfordulós győzelmet.
A Fidesz lemondott egy biztos befutóról>>>
Gémesi, Sisák: hova ülnek?
A Dávid Ibolya vezette MDF-fel konfontrálódó, végül Fidesz-KDNP-MDF-es közös jelöltként induló Gémesi György vezet Gödöllőn, Sisák Imre viszont majdnem tíz százalékponttal maradt le a szocialista jelölt mögött. Nagy kérdés, hogy bejutás esetén az MDF vagy a Fidesz frakciójába ülnek-e.
Az MDF-ben folytatná Gémesi és Sisák>>>