További Belföld cikkek
- Kilépett a pártból a Vas vármegyei LMP teljes elnöksége
- Trollkodás lavina indult Bonyhádon, mindenki a Tisza Párt szavazóira nyomul
- Felsővezeték-hiba miatt nem járnak a vonatok a győri vasúti fővonalon
- Kisbusz ütközött kamionnal az M1-es autópályán, heten megsérültek
- Lázár Jánosék teljesen központosították a kommunikációt, tömegesen mondtak fel a munkatársak
|
Együttműködési szándékukat kifejezték, de nem válaszoltak a hozzájuk intézett kérdésekre az Állami Autópályakezelő (ÁAK) Rt. és a Nemzeti Autópálya (NA) Rt. jelen lévő képviselői. Miközben Demeter Ervin fideszes elnök a parlament által megszavazott 181 kérdés közül a meghívottaknak feltette volna a rájuk vonatkozóakat, Wiener György párhuzamosan beszélve az elnökkel, hangosan arra szóllította fel Bodnárékat, hogy nem szükséges válaszolniuk. Demeter a mikrofonhoz közelebb hajolva próbálta túlkiabálni Wienert. Demeter azt kérte, hogy a meghívottak a bekiabálásokat fogják fel úgy, mintha csak "légkalapács" szólna.
A testület előtt Bodnár Zoltán, az NA vezérigazgatója kijelentette: az ügyrendi vitára tekintettel addig nem kíván válaszolni a brókerügy körülményeit vizsgáló kérdésekre, amíg nem biztosítják arról, hogy a testület a házszabálynak és saját ügyrendjének megfelelően működik. Bodnár később méltatlannak nevezte az ülésén történteket.
Hasonlóan nyilatkozott az ÁAK vezérigazgatója, a felügyelő bizottság elnöke és az igazgatóság további - a bizottság előtt megjelent - három tagja.
A bizottsági ülés hangneme a későbbiekben sem mérséklődött, Demeternek például egyszer arra kellett felszóllítania Tóth Károly szocialista képviselőt, ne személyeskedjen, a koalíciós politikus legyávázta Font Sándor MDF-es képviselőt. Tóth azt kifogásolta, hogy az ellenzéki politikus az ülésen többször felhozta Medgyessy Péter nevét a botrány kapcsán, ugyanakkor Varga Mihály nevét egyszer sem. Tóth az elnök felszóllítására visszavonta gyávát és "differenciált bátorsága" miatt megdicsérte az MDF-es képviselőt.
Végül a bizottság tagjai arra jutottak, hogy a következő ülésre megpróbálnak a munkarendre vonatkozóan "kompromisszumos megoldást" találni.