A Népszava értesülése szerint hamarosan a BKV vezérigazgató-helyettese lehet Becker László jelenlegi metróbiztos. A lapnak az információt az érintett nem erősítette meg.
A lap úgy tudja, hogy a cégnél a januárban kezdődő szervezeti változások során alakítanák ki az új helyettesi posztot, melyet Kocsis István vezérigazgató javaslatára tölthetne be az önkormányzatnál dolgozó szakember.
Becker László nem a metró építéséért felelős projektigazgatósághoz kerülne, hanem közvetlenül a BKV menedzsmentjébe, ahol az uniós pályázatokkal foglalkozna.
Becker Lászlót 2007 januárjában nevezte ki metróbiztossá Demszky Gábor főpolgármester.
Szigetmonostor kényszerhelyzetbe került a szaktárca időhúzása miatt - közölte Molnár Zsolt polgármester, a kishídról szóló képviselő-testületi határozat értelmében ugyanis nincs választásuk: nem fogják kiadni a 62 milliárdos nagyhíd szakhatósági engedélyeit.
A kishíd megépítése az előzetes becslések szerint 5-6 milliárdba kerülne, a szaktárca azonban nem ismeri el Szigetmonostor vonatkozó igényét. Ehelyett burkoltan a falu és Szentendre konfliktusaként igyekszik láttatni a problémát, jóllehet a két önkormányzat 2007-ben megállapodott a nyomvonalról.
A késlekedés a főváros közlekedésének összeomlásával fenyeget, mivel a Margit-híd felújítása nem halogatható tovább, az Árpád híd pedig már most is maximális kapacitással működik.
az egyeztetések a főváros és a BKV között a közlekedési cég értékesíthető ingatlanjairól. Egyelőre nincs hivatalos lista ezekről, csak egy munkaközi anyag készült, amit a cég nem akar nyilvánosságra hozni. A vállalat vezetősége és a szakszervezetek között kedden született megállapodás egyik pontja éppen azt rögzíti, hogy szeptember 30-ig a cégnek tartózkodnia kell bármilyen telephely eladásától, illetve a viszonylatok bérbeadásától. Ezzel kapcsolatban azt közölték, hogy ha sor kerül ingatlan eladásra, az nem a szakszervezetek határidején belül lesz, így a cég nem sérti meg a megállapodást.
Szerda délután öt órára tüntetést szervezett a Nagymező utcaiak Érdekvédelmi Egyesülete, a Védegylet és a Levegő munkacsoport a Fővárosi Önkormányzat elé, hogy megakadályozzák a Nagymező utcai mélygarázs egyszer már ügyészségi óvásra megsemmisített építési engedélyének újbóli kiadását.
Több utcai demonstráció, tucatnyi jogirat beadása, jelentős sajtónyilvánosság és közel egy éves kitartás kellett ahhoz, hogy február legelején a közigazgatási hivatal a civilek nyomására helyt adott a korábbi ügyészségi óvásnak. Ez alapján a főváros VI. kerületében lévő Nagymező utcai fákat és házakat veszélyeztető mélygarázs építési engedélyét hatályon kívül helyezték. Egyben új eljárásra utasították az elsőfokú építési hatóságot azzal a megkötéssel, hogy az ügyben engedélyezőként nem járhat el a tulajdonos kerülete, azaz Terézváros jegyzője.
Helyette a szomszédos XIII. kerület jegyzője látta el az építési hatósági feladatokat. Ők már többször is segítették a VI. és VII. kerületi ingatlanberuházók tevékenységét azzal, hogy engedélyezték többek közt a belső erzsébetvárosi volt zsidó negyed több házának teljes bontását.
A civilek azonban készítettek egy szakvéleményt a Nyugat-magyarországi Egyetem erdőmérnöki karának egy szakértőjével, aki azt mondta, a fák nyugodtan maradhatnak, a gyökereiket a beruházó temesse vissza, nem életveszélyesek.
A faügyi patthelyzet feloldása a Fővárosi Önkormányzat feladata lesz Szilágyi Erika Terézváros sajtóreferense szerint, mert ők a fasor kizárólagos kezelői. A VI. kerület csütörtökön tartja testületi ülését, ahol valószínűleg határozat születik az építési engedélyhez szükséges tulajdonosi hozzájárulás megadásáról.
Megkerestük Demszky Gábor sajtótitkárságát, hogy érdeklődjünk a kiadni szándékozott engedélyről, ám egyelőre nem kaptunk választ a Főpolgármesteri Hivataltól, hogy támogatják-e a fák kivágását vagy sem.
Guinness-rekordra tört a BKV szombat hajnalban, amikor az összes új villamost felsorakoztatta a körúton, majd megfuttatta rajtuk a munkatársait.
A Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezérigazgatója megnevezte a kormányzati negyed közbeszerzési bíráló testületébe általa delegált személyeket. A három új tagot a projekt szakmai-gazdasági felügyeletét ellátó Projekt Monitoring Bizottság is megerősítette. A Hivatalos Közbeszerzési Tanácsadók Országos Szövetségétől Rozman Balázst, a Fővárosi Önkormányzattól Gecser Szilviát, Budapest Főváros Terézváros Önkormányzata képviseletében pedig Mihályfi Lászlót jelölték a kormányzati negyed közbeszerzését elbíráló testületbe.
Rozman Balázs korábban az autópálya építések kapcsán részt vett a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. és a Nemzeti Autópálya Zrt. munkájában
Gecser Szilvia jelenleg is a Fővárosi Önkormányzaton belül működő Kormányzati Koordinációs Központ munkatársa. A koordinációs központ feladata az összes olyan nagy projekt kézbentartása, (négyes metró), melyhez szükséges a kormánnyal való állandó kapcsolattartás.
Mihályfi László Terézváros főépítészeként a befogadó kerületet képviseli a Kormányzati Negyed közbeszerzését ellenőrző testületben. A közbeszerzési eljárás részvételi felhívása még júniusban megjelenik.
Két hét múlva kiderül, hogyan erőltetik bele a kiskörút kész felújítási tervébe a kerékpárutakat. A biciklisek nem fogadnak el több félmegoldást. És mi lesz a Margit hídon?
A műszaki hibás dán Sterling légitársaság Boeing 737-ese, 187 fővel fedélzetén rendben leszállt Ferihegyen. Sem a repülőgép, sem az utasok nem sérültek meg. A Havaria Press elsődleges információi szerint, emelkedés után az orrnál lévő segédszárny nem húzódott vissza a gép szárnyába, ezért döntötek a kényszerpihenő mellett.
Bajkó Erika a Polgári Légihatóság szóvivője az Indexnek elmondta, a műszaki hiba valóban a gép szárnyát érini, de az is lehet, hogy csak a visszajelző rendszertek jeleztek hibásan. A budapesti karbantartó személyzet átnézi a gépet, és szükség esetén meg is javítja azt. A gép továbbindulása egyelőre bizonytalan.
Demszky egyik helyettese Köbányát, Észak-Csepelt és a Népligetet emlegeti.
Az utcát hónapokkal ezelőtt feltúrták, majd úgy hagyták. Az önkormányzatot úgy tűnik, annyira nem izgatja a dolog.
Tovább szennyezi a csepeli galvániszap a talajvizet és a Dunát, de a minisztérium Illés Zoltán fideszes politikus feljelentésével foglalkozik.
Több mint 1200 tonna galvániszapot tárolnak szakszerűtlenül Csepelen már több éve, hívta fel a figyelmet a problémára az Index keddi cikke. Akkor beszámoltunk arról, hogy a galvániszap elszállításának költségeit a felszámolás alatt álló cég nem tudja rendezni, az erősen erodálódott tartályokból pedig már szivárog a veszélyes hulladék, szennyezve a talajvizet és a csapadékelvezetőn keresztül a Dunát is. A környezetvédelmi tárca viszont azt állítja, csak akkor tud lépni, ha a felszámolás megtörtént, vagy katasztrófahelyzet alakul ki.
A Friz Kft. felszámolásával megbízott biztos szerint perek és rendezetlen ügyek akadályozták a társaság egyszerűsített felszámolását. Kovács Péter némileg vitatkozva a minisztériumi állásfoglalással úgy vélekedett, nincs olyan jogszabály, amely előírná, hogy a felszámolás befejezése után lehetne csupán kármentesíteni központi pénzekből.
Hozzátette, a felszámolási eljárás jelenlegi szakaszában is világos, hogy a társaság fizetésképtelen, így az utolsó jogi aktus befejezése után sem lesz több pénz a semminél. Dióssy László a környezetvédelmi tárca szakállamtitkára korábban az Indexnek azt nyilatkozta, hogy amíg a felszámolás meg nem történik, nem tudnak lépni.
Közben a Fidesz csütörtökön sajtótájékoztatót tartott, jelentette az MTI. A párt álláspontja szerint katasztrófaveszély van Csepelen a 2003 nyarán illegálisan lerakott nehézfémeket tartalmazó galvániszap miatt. Az iszap a helyi ivóvízbázis mellett a Duna közelsége miatt veszélyezteti az ország más településeit, valamint Szerbiát, Romániát és Bulgáriát is, mondta Illés Zoltán, a legnagyobb ellenzéki párt országgyűlési képviselőcsoportjának környezetvédelmi szakértője, a két érintett telephely egyike előtt megtartott sajtótájékoztatóján.
A környezetvédő politikus szerint az elmúlt évek tehetetlenkedéséért Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter a felelős, illetve van felelőssége a demoralizált környezetvédelmi főfelügyelőségnek is. Illés Zoltán ismertette azt a követelést, hogy hozzanak létre a környezetvédelmi tárca költségvetéséből olyan környezetvédelmi katasztrófaalapot, amely fedezné a csepeli kárelhárítás mintegy 180-200 millió forintos költségét, ezen belül azt a 60 milliót, amennyiért a galvániszapot elszállítanák például az Aszód vagy a Dunaújváros melletti szemétlerakóba.
Németh Szilárd, a csepeli önkormányzat képviselő-testületének Fidesz- KDNP-frakcióvezetője az előzményeket ismertetve elmondta, hogy őt magát 2004 közepén telefonon értesítették az illegálisan lerakott veszélyes hulladékról, amelyet - később a feltárt dokumentumok szerint - 2003-ban szállítottak a helyszínekre. Kiderült, hogy a Fríz Kft. szállította oda az anyagot a IX. kerületből, miután fel akarta dolgozni.
Gyanújuk szerint a galvániszapot - amely valószínűleg Csepelen keletkezett, miután a rendszerváltást követően is működött ott galvanizáló üzem - "körbeutaztatták". A frakcióvezető azt mondta, hogy az elmúlt években a csepeli önkormányzatban nem talált partnerre a veszély elhárításában. Bírálta a környezetvédelmi minisztert is, mivel a tárca vezetője nem látott katasztrófahelyzetet, és a felszámolási eljárás befejezte után az említett céggel szállíttatta volna el a galvániszapot.
A fideszes képviselők sajtótájékoztatója után hozta nyilvánosságra mintegy válaszul a csepeli önkormányzat azt a levelet, amelyet Tóth Mihály polgármester intézett Persányi Miklóshoz (korábban már volt levélváltás a tárca és a polgármester között). A levélben, aminek megírására a képviselő-testület döntése nyomán került sor - a polgármester kérte, hogy a tárca rendelje el az azonnali műszaki beavatkozást a "80 ezer ember életminőségét" veszélyeztető galvániszap ártalmatlanítására.
Tóth Mihály arra is emlékezteti Persányi Miklóst, hogy személyes találkozójuk során tájékoztatást adott a volt Csepel Művek területén lévő, a Fríz Kft. által szabálytalanul tárolt galvániszapról. A polgármester rámutatott, hogy a galvániszap kerületükből történő elszállításának ügyében sajnos évek óta nem született eredmény, ezért megbízták a Pyrius-Rumpold Kft.-t, hogy készítsen szakvéleményt, amely - konkrét mérések alapján - a szennyezés tényét igazolta, illetve jelezte a központi beavatkozás szükségességét.
Az eddigieknél sokkal jobban szerepelt az Erzsébetvárosban a Fidesz, amely most nem az MDF-fel, hanem a KDNP-vel indult közösen. Míg 2002-ben nyolcan jutottak be a testületbe a Fidesz-MDF színeiben, addig most tízen lettek képviselők a Fidesz-KDNP képviseletében. Erzsébetvárosban - miután csökkent a lakosságszám - két önkormányzati hellyel kevesebb volt a mostani választásokon.
Deutsch-Für Tamás, erzsébetvárosi Fidesz-elnök szerint az övék lehetett volna a legnagyobb képviselőcsoport az Erzsébetvárosban, ám a KDNP puccszerűen létrehozta saját, hatfős képviselőcsoportját, és háttéregyezkedésbe kezdett Hunvald György szocialista polgármesterrel, hogy még a Fidesz frakció megalakulása előtt leosszák egymás közt a posztokat.
"Ez nem más, mint egyéni érdekektől vezérelt mutyipolitizálás" - fogalmazott Deutsch-Für Tamás. Szerinte az előzetes megegyezés arról szólt, hogy a testületbe került tíz képviselő együtt dönt arról, hogy egy vagy két frakció alakul, és ha kettő, abban az esetben frakciószövetség jön létre. Ehhez képest a megbeszélt időpont előtt létrejött a KDNP farkciója, állítja Deutsch-Für Tamás.
Deutsch állítja, négy tanácsnoki poszt közül hármat maguknak osztottak a KDNP-sek, az egyetlen bizottsági elnöki posztra rátették kezüket, a 12 bizottsági helyből négyet szántak a négytagúra zsugorodott Fidesz-frakció tagjainak. A négy külsős bizottsági helyből egyet se engedtek tovább Deutschéknak. A fideszes politikus kifogásolja azt is, hogy az egyik külsős bizottsági helyre az egyik KDNP-s színekben megválasztott képviselő édesanyja került.
Deutsch úgy véli, az erzsébetvárosi KDNP-seknek kevés közük van a kereszténydemokratákhoz, a politikus úgy tudja, közülük csak egyvalaki tagja a pártnak, állítja: nem Fidesz-FKDNP vita van, hanem a sértett fideszesek vívnak szintén fideszesekkel. A képviselőcsoportot most az Puskás Attila Sándor vezeti, aki az előző ciklusban a Fidesznél töltötte be ezt a posztot, de tagja a frakciónak Kecskés Gusztáv a Fidesz választókerületi elnöke is, aki a két párt közös polgármesterjelöltje is volt. Deutsch szerint a történteknek következményei lesznek, ami érintheti Kecskés Gusztáv választókerületi elnök pozícióját, de esély van arra is, hogy a névhasználati jogot megvonják a hatfős frakciótól.
Molnár Béla, a KDNP budapesti elnöke viszont úgy véli, semmi indok nincs szankcióra. Állítása szerint már több alkalommal is kezdeményezték a frakciószövetség létrehozását, erre azonban technikai okok miatt még nem kerülhetett sor.
Puskás Attila Sándor, a KDNP frakcióvezetője állítja, az ellenzéknek nyújtott ajánlatot, amely a betölthető tisztségeket tartalmazta, elfogadás előtt megmutatta Deutsch-Für Tamásnak is, aki rábólintott arra. Határozottan visszautasította, hogy háttértárgyalásokat folytattak volna a szocialista vezetéssel, leszögezte ő is, hogy már számos alkalommal kezdeményezték a frakciószövetség megalakítását, erre azonban technikai okok miatt mindeddig nem volt lehetőség. Puskás állítja, mind a hatan tagjai a KDNP-nek és a Fidesznek is, vagyis tévedés, hogy csupán egy tag volna kereszténydemokrata.
A szerződés ismeretében nem olyan egyszerű visszaküldeni a Combinókat.
A rendőrség délután nyilatkozik. A vandálok akár egy évet is kaphatnak.
A turul bontásáért a lámpavasra akasztanák a közigazgatási hivatal vezetőjét.
Hatalmas dugó alakult ki, miután bekapcsolták a piros jelzést. A toronyházak beruházói bukták a húszmilliót.
Szoros versenyben előbb az ellenzéki jelöltnek sikerült leadnia a kopogtatócédulákat.
A Magyar Televízió milliárdos hiteleit évek óta görgeti maga előtt. Most végleg elzárná a kormány a pénzcsapot.
A budapestiek fele úgy érzi, hogy az elmúlt öt évben javult a közbiztonság, de nem igazán bíznak a közterület-felügyelőkben.
A BKV sofőrjei megelégelték, hogy Aba Botond állandóan velük vitetné el a balhét.
Ötszintes lesz a pályaudvar épülete, a peronok alá 4000 férőhelyes parkolót építenének.
Nem a pufajkás, hanem a XII. kerületi Mitnyan-féle. Döntött az ügyben szakhatóságként eljáró I. kerület.