Közháló: apróbb szabálytalanság
További Belföld cikkek
- Vadmacskát engedtek vissza a természetbe Budakeszin
- „Dohányzott, alkoholt és szereket is fogyasztott a terhességek alatt, de nem tehettem semmit”
- Kizuhant egy 13 éves fiú egy III. kerületi gyermekotthon második emeletéről
- Emberekre is veszélyes fertőzéssel kell felvenniük a harcot a magyar gazdáknak
- Letartóztatásban marad az amerikai nő meggyilkolásával gyanúsított férfi
Az IHM közbeszerzési eljárása volt a téma hétfőn a parlament plenáris ülésén és kedden az informatikai bizottság ülésén is. "A legenyhébb, egymillió forintos büntetést szabta ki a Közbeszerzési Döntőbizottság az informatikai tárcára" - közölte bizottsági meghallgatásán Dancsa István, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium főosztályvezető-helyettese. Dancsa jelezte: a büntetést azért szabták ki, mert volt egy apró eltérés a kiírás, illetve a pályázati dokumentáció lábjegyzete között.
Azokra az ellenzéki felvetésekre, hogy egyedül a Ciscónak volt esélye a pályázaton, a szakember úgy nyilatkozott: a tárgyban kiírt nyílt közbeszerzési eljárás pályázati dokumentációit tizenegy vállalkozás vette meg a megadott határidőn belül. Jelezte, hogy ő nem vett részt a pályázati kiírás előkészítésében, mert csak szeptember elseje óta dolgozik a tárcánál, a felhívás pedig két nappal munkába állása után jelent meg. Dancsa István, az IHM főosztályvezető-helyettese kifejtette: a pályázatot nem a Cisco eszközeire írták ki, hiszen a szakértők álláspontja is az volt, a feltételeknek megfelelnek 3Com Huawei eszközei is. Aláhúzta: a pályázaton induló cégek önszántukból is Cisco eszközöket ajánlottak, mivel ezek a legalkalmasabbak arra, hogy egy országos méretű hálózatot, illetve annak végpontjait a védettség és a megbízhatóság szempontjából is a legjobban kiszolgáljanak.
A főosztályvezető-helyettes nem értett egyet azzal a megállapítással sem, hogy drága volna a végpontonkénti 616 000 forint, mert ez nem csak a szélessávú internetkapcsolatot foglalja magában, hanem az országos "magánhálózat" karbantartását és működtetését is, egészen 2006. december 31-éig. A bizottság ellenzéki tagjai nem voltak elégedettek a helyettes-főosztályvezető meghallgatásával, szégyennek nevezték, hogy az ülés elől megfutamodtak a politikai vezetők, s kezdeményezték Kovács Kálmán informatikai miniszter meghallgatását az ügyben.
|