További Belföld cikkek
- Lánczi Tamás: David Pressman soha nem látott károkat okozott az amerikai-magyar kapcsolatokban
- Két baleset is történt az M3-as autópályán
- Átalakuló parkolás: Értem, hogy meg van szorítva a főváros, de ne rólunk húzzanak le minden bőrt
- Elítélték a közlekedési táblával autókat fenyegető férfit
- A rendőrség szerint jogszerű intézkedés közben halt meg a zagyvarékasi férfi
A MÚSZ eladta a tábort
A helyzetet bonyolítja, hogy a földhivatal ingatlan-nyilvántartási jegyzékébe a keresetlevél benyújtása után megjelent, ,,egy új név", - a Mobilber Ingatlanbefektetési Kft. neve -, mint a tulajdonjogának bejegyzését kérelmező leendő tulajdonos. Jaczkovics László, a Magyar Állam jogi képviselője szerint azt jelenti, hogy MÚSZ eladta az ingatlant.
-Az ingatlan-nyilvántartási széljegyzetek azt jelentetik, hogy megérkezett a bejegyzési kérelem, és az eljárás elindult - magyarázta a helyzetet Jaczkovics a kedd délutáni sajtótájékoztatón.
A meglepetés nem meglepetés
-Ebben semmi furcsa sincs, hiszen én, és a Mobilber Kft. ügyvezetője jelentettük be sajtótájékoztatón egy évvel ezelőtt, hogy a Mobilber Kft.-vel több tízmilliós opciós szerződést kötöttünk. Az a bejelentés, hogy ,,új vevő jelent meg", egyszerű csúsztatás, hiszen annyi történt, hogy a Mobilber most nyújtotta be a tulajdonjogát bejegyző kérelmét. A földhivatal ezután bírálja el a kérelmet - mondta a bejelentésre reagálva Rácz Péter, a Magyar Úttörők Szövetségének elnöke.
Rácz szerint ,,politikai hecckampány" indult, amelynek az a célja, hogy ellehetetlenítsék a tábor működését, az úttörőszövetséget, azzal a céllal, hogy megkaparintsák az értékes ingatlant.
-Ilyen nincs, hogy a tárgyalás előtt egy nappal az egyik fél sajtótájékoztatón beszéljen a részletekről. Ez politikai nyomásgyakorlás - mondta Rácz Péter.
A per
A perben két ingatlan rész tulajdonjoga szerepel. Az egyik a 46 hektáros úttörőtábor, a másik pedig a szomszédságában lévő 8 hektáros ,,kert" néven futó terület. A Magyar Állam azonban csak az előbbit kaphatja vissza, ugyanis a kisebbik terület 1990-től magántulajdonban van, így erre a részre érvényes az a rendelkezés, miszerint ha valaki 3 éve jóhiszeműen, vétel során jutott a területhez, akkor azt már nem lehet visszavenni tőle.
A csillebérci ingatlant közel másfélmillió dolláros jelzálog terhel. Feltehetőleg - mondják az ISM-ben - a MÚSZ visszapereli a 11 év alatt a táborba fektetett pénzét. ,,El fogunk számolni"- mondta Jaczkovics, aki szerint megjósolhatatlan, hogy mennyi pénzről van szó.
Adok-kapok
-A szerdai tárgyaláson, reméljük nem keveredünk bele a jogi csűrcsavarok taglalásába - mondta Szabó László, az ISM ifjúsági ügyekért felelős helyettes államtitkára. Szabó optimista, bár Jaczkovics László, ettől jóval óvatosabban nyilatkozott az Indexnek:
-Arra számítunk, hogy az ellenfél a végtelenségig húzni fogja az időt. Rácz Péter az Indexnek úgy nyilatkozott, hogy ,,a keresetlevél tele van bizonytalan pontokkal", és az úttörőknél úgy vélik a felperes által megfogalmazott igények ,,teljesen megalapozatlanok".