Hiller, a világháló és a nyamm-nyamm
További Belföld cikkek
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
- Káoszról számolt be a bombariadó miatt megszakadt fővárosi buli egyik résztvevője az Indexnek
- Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyermek látogatott el a Parlamentbe
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
A meghívón Magyarország első digitális napilapjának bemutatását ígérik. Az előtérben a négy, közös tulajdonú északkelet-magyarországi napilap felhalmozott példányai utalhatnak arra, hogy mi is készül itt. Az újságíróknak szánt ajándékcsomagokból egy borospalack kandikál ki.
|
A miniszter jöttére az öltönyösök most már pánikszerűen rohanják meg a svédasztalt, eltűntetve az utolsó szelet felvágottat is. Hiller belevág, papír nélkül, ízesen: "Ez a júliusi nap emlékezetes a kultúra és az informatika, az újságírás és a kultúra, az informatika és a kultúra, valamint az informatika és az újságírás területén." Ezután örömmel jelenti be, mindenhonnan nagy nyamm-nyammokat hallani, hogy a négy északkelet-magyarországi napilap olyan illusztris társaságba került, amelyben eddig csak a Washington Post, a Daily Telegraph és a Der Standard szerepelt. Szóval nagy nap ez a mai. "A világhálón való megjelenés a hagyományoktól eltérően olyan új megjelenés", amilyen eddig még nem volt, a cikkek például "kereshetők és archiválhatók". Döbbenten ejtjük ki a tollat kezünkből, különösen, hogy Hiller a reggelijét is a hallgatóság elé vetíti, ami mellett mindig ott van egy napilap. "Ezt a hagyományt újfajta módon" lehet folytatni, mondja.
"Ha már újságírók előtt beszélek, adjuk meg a módját egy remek keretes szerkezethez", segít ki a miniszter, és megvilágítja a késés okát: a nemzeti kultúra digitalizálására kétmilliárdos projektet írt alá az imént.
A sajtótájékoztatót követően az előtérben téblábolunk úgy, mint aki távozni készül, hátha kapcsol valaki, de végül senki sem nyomott a kezünkbe ajándékcsomagot. Nem baj, marad az öröm: megszületett a digitális magyar újságírás.