Magyar szurkolók: Félnek tőlünk a szlovákok
További Belföld cikkek
- Tisza Párt: amíg ez meg nem történik, addig nem döntünk a főpolgármester-helyettesekről
- Autót, pálinkát és még egy grillsütőt loptak, de nem jutottak messzire a gyöngyösi betörők
- Elbúcsúztatták Révész Zsuzsát
- Villamos elé hajtott egy Mercedes Szegeden
- Napokig küzdött a túlélésért egy túrázó a Bükkben
A jelek szerint a dunaszerdahelyi rendőrattak egységbe kovácsolta a magyar szurkolókat. A Meh előtt legalábbis tábortól függetlenül tüntettek többek közt a Fradi, a Kispest, az Újpest, a Videoton és a Diósgyőr drukkerei. Egységesen szólt a rigmus: "Ki a faszom az a Jan Slota / Óóóó. / Egy faszszopó." A tüntetésen az MTI beszámolója szerint több mint ezren vettek részt.
Népszerűek voltak még az olyan irredenta jelszavak, mint hogy "A szlovákoknak nincs hazájuk" és sokan kántálták, hogy "Vesszen Trianon".
A koreográfia szerint a színpadon a dunaszerdahelyi brutalitás áldozatai idézték fel emlékeiket. Egy ferencvárosi lány arról beszélt, hogy az egyik legrosszabb számára az volt, amikor tehetetlenül kellett néznie barátai megverését, és látni, ahogy minden tiszta vér lesz.
Egy fehérvári szurkoló visszaemlékezésében azt emelte ki, hogy a rendőrök támadása idején több méter magasra torlódtak a szurkolók a kerítésnél, lábuk alatt pedig elkékült emberek feküdtek, de mindez a szlovák rendőröket nem érdekelte, ütötték őket is, hogy tört a csont.
Kispest szónoka szerint pedig a magyar kormány tehetetlen, de a szlovákok félnek a magyar szurkolóktól, és talán ezzel az egységgel meg lehetne oldani a problémát is. Hogy pontosan mit jelentene a megoldás, azt nem részletezte.
Hallani lehetett persze hazaárulóuzást és Gyurcsány takarodjot is, amikor az egyik ferencvárosi szónok részletezte, hogy a világ minden országában kezdenek az emberek nemzettudatossá válni, csak Magyarország megy szembe a trenddel. A felvidéki magyarok csupán levelükkel voltak jelen, mert a szónokok interpretációja szerint nem mertek eljönni.
A jelenlévők leköptek és lökdöstek egy szlovák tévéstábot, erősítette meg az MTI tudósítónk értesülését. Az újságírók munkájukat később csak rendőri biztosítással végezhették.
A tüntetők záróakkordként petíciót adtak át a Miniszterelnöki Hivatalnak.
A Nemzeti Őrsereg második világháborús emlékművet koszorúzott
Előállította a szlovák rendőrség a Nemzeti Őrsereg tagjait, akik a szlovákiai Královsky Chlmecen (Királyhelmec) koszorúztak volna a II. bécsi döntés 70. évfordulóján. A körülbelül 25-30 emberből álló egyenruhás csapatot már a magyar-szlovák határátkelő előtt Pácinnál igazoltatták a magyar határrendészek, emiatt az eredeti tervekhez képest 30 perc csúszással érkeztek Királyhelmecre. Ezután belvárosában a városi rendőrség állította meg őket, és arra hivatkozva, hogy nem volt engedélyük, nem engedte tovább őket a világháborús emlékműhöz.
Kisebb szóváltás után két embert továbbengedtek koszorúzni, aki el is helyezték a virágokat. Az őrsereg tagjai ezt követően szerették volna a magyar himnuszt elénekelni, de nem kaptak engedélyt. Ezután az őrsereg elvonulni készült, mire más városokból érkező rendőrautókba ültették őket, és a helyi rendőrkapitányságon előállították őket.
Huszonnyolc embert állított elő a szlovák rendőrség, mindannyian szabadlábon védekezhetnek, közölte a kassai Kerületi Rendőr-főkapitányság szóvivője. Szélsőséges mozgalmak népszerűsítése miatt járnak el ellenük, tettüket kihágásként kezelik. Büntetésük akár hat hónaptól három évig terjedő szabadságvesztés is lehet.
Elfogadhatatlan, hogy bármely szervezet tagjai, például magyar nácik katonai egyenruhában masírozzanak a Szlovák Köztársaság területén, mondta szombati pozsonyi rendkívüli sajtótájékoztatóján Robert Fico szlovák kormányfő. Ján Kubiš külügyminiszter jelezte, az ügyről telefon beszélt magyar kollégájával, Göncz Kingával. Figyelmeztette őt a királyhelmeci esetre, és magyarázatot kért azzal kapcsolatban. Robert Kaliňák belügyminiszter azt mondta, az akció bejelentése nem az előírásoknak megfelelően történt meg, vagyis a helyi városi hivatalt nem értesítették.
Független Hírügynökség