Verekedés a hevesi közgyűlésben
További Belföld cikkek
- Szalmonellával szennyezett terméket hívott vissza az Aldi
- Munkaerőhiány miatt több vidéki nagyvárosban is szünetelnek az egészségügyi ellátások
- Nagy európai összefogás keretében születtek ritka tigrisek a Nyíregyházi Állatparkban
- Börtönt kért az ügyész a zuglói parkolási ügy vádlottjaira
- Az MSZP feljelentést tesz a Vodafone adásvételének ügyében
Verekedés tört ki a Heves megyei közgyűlés pénteki ülésén. Az egri kórházvédők összeverekedtek a biztonsági őrökkel. A Heves Megyei Online beszámolója szerint a terem hátsó traktusát, ahol a tüntetők vannak, le akarták zárni. A kavarodásban néhányan elestek. Rendőröket is hívtak, akik igazoltatták a dulakodókat.
A testület végül 21 szocialista és egy független képviselő szavazatával (19 ellenében) úgy döntött, hogy holnaptól, november 1-től a Hospinvest Zrt. működtetésébe adják az egri Markhot Ferenc kórházat. Holnaptól 602 dolgozó munkaviszonya megszűnik, végkielégítésük kifizetésére pályázatot adott be az önkormányzat.
A Hospinvest bejelentette, azonnal megkezdi a kórház átszervezését, több osztály összevonását és költöztetését. Részletek>>>
Az ülést pénteken reggel bombariadó miatt nem tudták elkezdeni. Petrovics András, Eger rendőrkapitánya a megyei közgyűlés tanácskozása előtt jelentette be, hogy egy jelzés szerint a megyeházán bombát helyeztek el, ezért mindenkit megkért arra, hogy hagyja el az épületet. Az épületet fél tizenkettőre vizsgálták át, akkor kezdődhetett csak meg az ülés. Bombát nem találtak.
Cser Ágnes, az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke a helyszínen arra kérte a résztvevőket, érjék el közösen, hogy a Heves Megyei Önkormányzat azon képviselői, akik megszavazták a Hospinvest szerződését, "tűnjenek el" a testületből.
Cser Ágnes megafonba beszélve közölte, hogy 21 képviselő ellen nyújt be büntetőfeljelentést hivatali hatalommal való visszaélés és hűtlen kezelés miatt. Hozzátette: március 27-én nem lett volna szabad aláírni a szerződést egy érvénytelen pályázat alapján.
Március 27-én döntött a hevesi közgyűlés arról, hogy a következő 20 évben a HospInvest Zrt. üzemelteti a kórházat. A határozatot 20 szocialista, valamint egy független képviselő szavazatával fogadták el, a 19 fideszes képviselő ellene szavazott.
Tény, hogy a Heves Megyei Bíróság szeptember 5-én jogerősen hatályon kívül helyezte a megyei önkormányzat határozatát, amely a Hospinvest Zrt.-t nyilvánította az egri kórház vagyonkezelésére kiírt pályázat győztesévé. A bíróság szerint a cég banki igazolása nem volt megfelelőek a pályázathoz. A megyei közgyűlés ettől függetlenül megkötötte a Hospinvest Zrt-vel a vagyonkezelői szerződést a kórház átvételére. Közigazgatási szakértők korábban úgy nyilatkoztak, hogy a pályázatot érvénytelenítő bírósági ítélet ellenére a vagyonkezelői szerződés megkötése jogilag lehetséges.
Eger városa azonban keresetet nyújtott be a Hospinvest és a Heves megyei közgyűlés közötti vagyonkezelői szerződés érvénytelenítése, és a döntésig a kórház átadásának felfüggesztése iránt. Utóbbi ügyben a Balassagyarmaton székelő Nógrád Megyei Bíróság elutasította Eger keresetét. A szerződés érvénytelenítésére irányuló ügy tárgyalását november 17-re tűzte ki a bíróság.
Háború egy csődtömegért - Index Szájbarágó a Hospinvest-ügyről.