Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter akar lenni
További Belföld cikkek
- Tombol az influenzajárvány, több kórházban is látogatási tilalmat vezettek be
- Kikapott a kormánypárti jelölt, független képviselő került be az önkormányzatba Sátoraljaújhelyen
- Viharlos szélre, hófúvásra és nagyon sok hóra figyelmeztetett a Magyar Közút
- Két magyar túrázó rekedt a szlovén Kamniki-Alpokban, nem tudják kimenteni őket
- Demszky Gábor: Olyan, mintha még a Kádár-rendszerben élnénk
Egy héttel az SZDSZ-es tisztújítás után meghozta döntését Fodor Gábor, hogy miként folytatná politikai karrierjét, miután néhány szavazattal vereséget szenvedett Kóka Jánostól a pártelnökségért való versenyben. Koaíciós körökből származó információk szerint ő válthatja majd a környezetvédelmi és vízügyi minisztérium élén Persányi Miklóst. A jelenlegi tárcavezetőről hónapok óta rebesgetik, hogy szívesen távozna posztjáról, és például Magyarország indiai nagyköveteként folytatná pályáját.
Fodor számára ugyanakkor számos buktatót is rejthet a feladat, hiszen viszonylag gyorsan kellene beletanulnia egy teljesen új feladatkörbe, ami amúgy nem áll távol személyiségétől. Mégis nagy kihívás lehet, hiszen ezzel egy utolsó utáni lehetőséget kapna a bizonyításra, jövőbeni politikai karrierjét teljes mértékben az ottani tevékenysége határozná meg.
Nem hálás szerep
Ráadásul forrásaink szerint a környezetvédelmi tárca vezetése nem egy hálás szerep. Egyrészt nem kap annyi költségvetési pénzt, hogy látványos eredményeket lehessen ezen a területen elérni. Másrészt viszont könnyű látványos pr-akciókat csinálni, azonban ezeket a civilek azonnal ízekre szednék.
Fodor elnökjelölti programjából az derült ki, hogy rengeteg fejlődési lehetőséget lát a területben, és az SZDSZ szavazói, valamint a párt potenciális célcsoportja kiemelten fontosnak tartja a zöld értékeket.
Fodor Gábor jövőjéről az utóbbi hetekben számos információ keringet a sajtóban, így például hírbe hozták azzal, hogy szívesen elvállalná azt igazságügyi tárca vezetését egy olyan felállásban, hogy leválasztják róla a rendőrséget. Fodor a jelenlegi felállást egyébként már tavaly nyáron, közvetlenül a kormány megalakulása után is bírálta.
Bármi lehetett volna
További lehetőség volt, hogy létrehozzák számára az SZDSZ-ben a pártelnök-helyettesi pozíciót, mivel olyan minimális különbséggel maradt alul Kóka Jánossal szemben. Így biztosított lehetne a párt tagságának érdekképviselete. Az információ végül nem tűnt logikusnak, hiszen Fodor a legtöbb szavazattal jutott be a párt ügyvivői testületébe, ami az SZDSZ legfőbb döntéshozói fóruma, továbbá a 12+1 tagú testületben egyenlő arányban ülnek kókisták és fodoristák.
Emlegették frakcióvezetőként is, de ez nehéz terep lett volna számára, mert az SZDSZ parlamenti képviselőcsoportjában több olyan ember is ül (Kuncze Gábor, Magyar Bálint, Pető Iván), akik nem feltétlen hívei (sőt!) a sokáig a párt belső ellenzékét vezető Fodornak.
Úgy tudjuk, csütörtökön, a párt ügyvivői testületi ülésén tehetnek majd pontot Fodor pozíciókeresésének a végére.
Tagadták
A hír nem megalapozott - mondta, cikkünkre reagálva a Magyar Távírati Irodának szombat este Gulyás József, aki az SZDSZ elnöki posztjáért vívott küzdelemben Fodor Gábor kampányfőnöke volt.
"Az eddigi egyeztetések nagyon biztatóak, mind a ketten (Kóka János és Fodor Gábor is) együtt kívánnak működni" - szögezte le ugyanakkor az ügyvivő.