További Belföld cikkek
- A titkosszolgálat kérésére estek át hazugságvizsgálaton a Magyar Hang újságírói
- Megölte szüleit, majd öngyilkos lett egy férfi Kecskeméten
- Hétvégén napsütésről havazásra válthat az időjárás
- Megszólalt a gyártó az asztmagyógyszer támogatásának megszűnéséről
- Vitézy Dávid: Sikerülhet elérni, hogy szakemberek kerüljenek a város működését meghatározó cégek élére
Fideszes összefonódások a civil szervezetek és az ingatlanjuttatási albizottság között
Béki Gabriella és Hankó Faragó Miklós június 22-én azzal a kéréssel fordult a legfőbb ügyészhez, vizsgálja meg, a debreceni szervezetek működéséhez szükségesek-e a parlament ingatlanjuttatási albizottságától elnyert helyiségek. A döntést követően nagy felháborodást váltott ki, hogy például a 11 tagú Magyar Diákok Kultúrájáért Egyesület országszerte 22 ingatlant kapott, köztük egy éttermet Szombathely főterén, bár erről az épületről és hat másik ingatlanról önként lemondott az egyesület. A szervezet elnöke fideszes önkormányzati képviselő, és az ingatlanjuttatási albizottság vezetőjének, az ugyancsak fideszes és ugyancsak debreceni Halász Jánosnak jó barátja - állították ellenzéki politikusok.
A Bridge Human Service Alapítvány egyik kuratóriumi tagját, Zámbori Tamást is szoros kapcsolatok fűzik Halászhoz, aki egyébként fizetett szakértője ingatlanjuttatási albizottságnak. A Bridge Human Service Alapítvány 740 ezer forintos támogatást kapott és 18 ingatlanhoz jutott az ország különböző pontjain. Ugyancsak fideszes kötődésű a Létavértesi Fitness és Szabadidősport Egyesület, amelynek 250 ezer forintos állami támogatás járt, ők korábban azt az épületet kapták meg a Halász vezette parlamenti albizottságtól, amelyben addig egy fogyatékosokat foglalkoztató műhely volt. A sportegyesület vezetője egyébként a helyi önkormányzat fideszes képviselője.
Hajdú-Biharban 182 szervezet jutott állami támogatáshoz
A Magyar Hírlap információi szerint országos szinten átlagosan 216 ezer forint jutott egy-egy civil szervezetnek, a legtöbbet a Vas megyeiek kapták - átlagosan 274 ezer forintot -, a legkevesebb a Fejér megyeieknek - 151 628 forint - jutott. A hajdú-bihari civil szervezetek átlagosan 193 ezer forintnyi állami támogatást kaptak, összesen 182 egyesületnek és alapítványnak utaltak pénzt.
Az SZDSZ-es képviselők korábban azt is kifogásolták, hogy a bizottsági döntések jegyzőkönyveit titkosították, ezért az akkor még működő adatvédelmi biztostól kérték annak megállapítását, közérdekű adatnak minősülnek-e a testületi jegyzőkönyvek. Az ombudsmani hivatal szerint folyamatban van a beadvány vizsgálata.