A Fidesz és KDNP felváltva megy neki az OVB-nek
További Belföld cikkek
- Hangfelvételek ide vagy oda, egy újabb közvélemény-kutatás szerint a Tisza Párt veri a Fideszt
- Most már hivatalos, Orbán Viktor aláírta a következő három évre szóló bérmegállapodást
- Megemlékezéssel indul az Országgyűlés, hétfőn több fontos döntés is születhet
- Tízfokos hőmérséklet-különbséget mértek Magyarország keleti és nyugati része közt
- Karácsony Gergely megnevezte, kiket javasol helyetteseinek
Felszólítjuk az OVB-t, tartsa tiszteletben az Alkotmánybíróság döntését, biztosítsa a szabad választás lehetőségét, és ne packázzon az emberekkel - üzent sajtótájékoztatóján a megváltoztatott fideszes népszavazási kérdésekről ma döntő testületnek Semjén Zsolt, a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke.
Csak vissza akarják adni
Semjén azt állította, hogy Orbán Viktorral a vizitdíjról és a kórházi napidíjról szóló újabb kérdéseket az Alkotmánybíróság iránymutatásának megfelelően fogalmazták meg, így azok úgy szólnak, hogy a népszavazást követő évtől ne kelljen ezeket a díjakat fizetni. Az ellenzéki politikus fontosnak tartotta emlékeztetni arra, hogy 2006-ban Gyurcsány Ferenc és az MSZP az országgyűlési választásokon "hazugságokkal elvette az emberektől a választás lehetőségét". Ezt most e két témában a frakciószövetség pótolni kívánja - tette hozzá.
Nem pártatlan, nem objektív, nem független
Az OVB tevékenységével kapcsolatban Semjén Zsolt azt mondta: bebizonyosodott, a testület elnöke, Szigeti Péter a miniszterelnök "embere", így joggal merül fel, hogy nem pártatlan, nem objektív, nem független. Szakmai hozzáértéséről pedig az Ab mondta ki az ítéletet - vélekedett. A több kérdést, és többek között az egészségügy területét érintő ügydöntő népszavazási kezdeményezést Orbán Viktor, a Fidesz elnöke tavaly október 23-án, az Astoriánál tartott nagygyűlésen hirdette meg. Az Alkotmánybíróság a közelmúltban három kérdés kapcsán adott zöld jelzést, két kérdés ügyében új eljárás lefolytatására utasította az OVB-t, míg két kérdésben helybenhagyta az OVB korábbi elutasító döntését.
Nácimosdatás és nyilasmentegetés
Az OVB pártatlanságát ugyan többször is megkérdőjelezték az ellenzéki párt vezetői, össztűz azonban a népszavazási kérdések jelentős részének visszadobása után zúdult a bizottságra. Tovább rontotta a helyzetet, hogy az OVB elnöke több társával együtt alulmaradt Kupper Andrással szemben egy korábbi vitás ügyben. Szigeti Péter 15 társával, többek között Agárdi Péter irodalomtörténész, Szalai Erzsébet szociológus, Tamás Gáspár Miklós filozófus, Krausz Tamás történész és Tatai-Tóth András MSZP-s országgyűlési képviselővel együtt "nácimosdatással" és "nyilasmentegetéssel" vádolta Kuppert, aki közleményben szólította fel a főpolgármestert, hogy ne ünnepelje a főváros felszabadulását. A per nyomán Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője és Varga Mihály is lemondásra szólította fel Szigetit.