A K&H-papírok kerültek elő a szavazás előtt
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
Olyan információk
|
"Mindig van lejjebb" - reagált Juhász Gábor szocialista frakcióvezető-helyettes, aki a fideszes próbálkozásra azt mondta "nem jött be". "Vajúdtak az egerek, és Répássyt szültek" - mondta Kuncze Gábor. Az SZDSZ elnök-frakcióvezetője szerint a szerdai napon több kísérletet láttak már a Fidesz részéről az érdemi vita megakadályozására. "Menjünk tovább elnök úr" - mondta az ülést vezető Mandur Lászlónak, aki megadta a szót a kormányprogram vitájának következő felszólalójának.
"Szar lehet belőle"
|
A másik dokumentum Jagiellowicz Györgyné, a Gyurcsány Ferenc tulajdonában álló Altus Rt. korábbi vezérigazgatójának, az Országos Rendőr-főkapitányságon tett vallomásából idéz. Eszerint az Altusnak nem származott kára a brókerrel folytatott ügyletekből. A jegyzőkönyvből kiderül: Jagiellowicz Györgynéhez Gyurcsány Ferenc irányította Kulcsárt, miután az bejelentkezett, hogy különböző banki szolgáltatásokról adjon tájékoztatást. Gyurcsány az Altus vezérigazgatója szerint akkor már nem foglalkozott a cég üzleti ügyeivel. A Magyar Nemzet online utalt arra, Demeter Ervin fideszes képviselő hétfőn megkérdezte a parlamentben, Gyurcsány találkozott-e Kulcsár Attilával. A válaszoló Kiss Péter kancelláriaminiszter a lap szerint nem válaszolt a kérdésre.
Az ügyészség nem tud semmit
Az Index érdeklődésére az ügyészség szóvivője, Dobos Gabriella azt mondta, hogy az ügyészségnek nincs köze a dokumentumokhoz, azokat átvitték a bíróságra. A jegyzőkönyvben szereplő Gyurcsányi személyazonosságáról illetve az ügyben folytatott nyomozásról a szóvivő nem kívánt információkat adni.A Nemzetbiztonsági Szakszolgálatok illetékese az Indexnek megerősítette a Magyar Nemzet állítását, miszerint a dokumentum szigorúan titkos minősítését feloldották. A titkosítás feloldása azonban az illetékes szerint nem azért történt, hogy azt nyilvánosságra hozzák. Jelenleg nyomozás zajlik a brókerügyben, a szakszolgálati illetékes szerint azt kell vizsgálni, akadályozza-e a nyomozás érdekeit az anyag kikerülése. Nevük elhallgatását kérő szakértők szerint ilyen formájú okiratok nem léteznek sem az NBH-nál, sem a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnál. A közzétett jegyzőkönyvön szemmel látható, hogy a fejléchez fénymásolással fűzték hozzá a tartalmi részt, miközben fejléces papírok nem jellemzőek a szolgálatoknál. A titkosszolgálati szabályok szerint a titkosítás feloldását követően a fedőnevek és a telefonszámok sem tehetők közzé a kiadott a dokumentumokon.