További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Az első látásra "megbundázott" kérés kapcsán panasz érkezett az Országos Rádiós és Televíziós Testület (ORTT) Panaszbizottságához. Nagy Janka Teodóra, a Panaszbizottság soros elnöke az Indexnek azonban úgy nyilatkozott: "folyamatban lévő ügyekről nem áll módukban felvilágosítást adni, csupán megerősíthettem a panasz beérkeztét." A megszokott ügyvitel szerint 30 napon belül feláll a panaszbizottság három főből álló eljáró tanácsa, amely kitűzi a nyilvános tárgyalás napját. Az ORTT jogi osztályán nem kívántak nyilatkozni a várható fejleményekről.
Esélytelenek nyugalmával
|
A Halas Hangja kereskedelmi rádió - az ORTT 2001. március 8-ai sajtóközleménye szerint - az 2000. november 10-én kiírt pályázaton bizonyult hat pályázó közül a legjobbnak. A frekvenciára egyébként már '99 novemberében is írtak ki pályázatot, de az ORTT ítészei sem az első, sem a második körben nem adták áldásukat egyik pályázó győzelmére sem. Ezért következett a második kör, amelyben az addig legesélyesebbnek tartott Halas Rádió Kft. már addigi ügyvezető igazgatója nélkül indult. Szekeres Kálmán '95-től állt a Halas Rádió élén, és az Index által megkérdezett, tőle független rádiós szakemberek szerint egyértelmű volt a győzelme. A jóslat nem jött be: végül a Halas Hangja nyerte az ORTT pályázatát.
Senki sem kommentál
Több informátorunk szerint Wittner Mária beszédének propagálása, illetve az ORTT döntése is a háttérben zajló politikai játszmák eredménye. Többen említették Szabó Erika fideszes országgyűlési képviselő nevét, aki nyolc éve képviseli a térséget.
- A Fidesz nem áll a rádió mögött - utasította vissza kategorikusan a kérdést Szabó Erika. A képviselőasszony az Indexnek kifejtette: ez a vád tökéletesen beillik az utóbbi években iránta irányuló "számtalan rágalom és támadás közé". Szabó Erika nem kívánta kommentálni a konkrét esetet mondván: "nem szerencsés, ha egy politikus a sajtó ügyeiről véleményt mond".
Szintén elzárkózott a nyilatkozattól Friebert Jánosné, a Halas Hangja ügyvezető igazgatója is. Érdeklődésünkre azt a választ kaptuk, hogy "a szerkesztőség és a tulajdonosok is lezártnak tekintik az ügyet, és ezért nem nyilatkozunk."
- Kérték, mi teljesítettük - mondta a szűkszavúan Friebert Jánosné a kívánságműsorban elhangzottakkal kapcsolatban.
Nem divat
Körkérdésünkre kapott válaszaink szerint a kereskedelmi rádiók kívánságműsoraiban kizárólag zeneszámok kérését teljesítik. A Rádió 88 (Szeged piacvezető rádiója) programigazgatója kérdésünkre elmondta: a kívánságműsorokban csupán a zenei profilnak megfelelő zeneszámokat teljesítik a műsorvezetők. Németh Attila hozzátette: a politikai megnyilvánulások kizárólag a hírekre korlátozódnak.