További Belföld cikkek
- Hollik István: Magyarországnak a saját útját kell járnia
- Több mint tízezer esethez hívták a mentőket karácsonykor
- Orbán Viktor a karácsony után ismét munkába állt: megkezdte az alapozást, készül a repülőrajtra
- Figyelmeztet a katasztrófavédelem, a tűzijáték nem játék
- Az idei karácsony sem múlt el tragédiák nélkül
Adós maradt viszont a Fidesz két választási kampányát is menedzselő Happy End a "Magyarország mindannyiunké" szlogen felhasználásakor az MSZP-t jogtulajdonosként feltüntetni, noha a pécsi Citrom szerint egyértelmű, hogy a szocialisták eszköztárából való a jelmondat. Ugyancsak sajátjaként tüntette fel a cég a Micimackó egyik részletét.
Hiányolják a szerzőket és az idézőjeleket
A beadvány szerint a szerzői jogokról szóló jogszabály kimondja: csak idézőjel használata, a forrás és a szerző feltűntetése mellett lehet szerzői jogvédelem alá eső alkotást felhasználni, de csak akkor, ha az nem sérti a szerző jogos érdekeit. Az egyesület szerint világosan kiderül a Magyar Hírlap honlapján fellelhető pályaműből, hogy a Happy End Kft. egyaránt plagizált az MSZP-től, illetve A.A. Milnétől, ezzel megsértve az érintettek személyhez fűződő és vagyoni jogait.
A jogsértést a civil szervezet a reklámtörvényből is kiolvasta, mert az úgy fogalmaz: "tilos közzétenni olyan reklámot, amely személyhez fűződő jogokat sért". Megítélésük szerint a Happy End pályázata több alkalommal személyhez fűződő jogokat sértett. A reklámtörvény ilyetén módon való megsértése esetén a reklámozó (imázsközpont), a reklámszolgáltató (Happy End), de még a reklám közzétevője is felelős.
Eltiltanák a tevékenységtől a Happy Endet
A reklámfelügyeleti eljárással az egyesület azt szeretné elérni, hogy a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség mondja ki a törvénysértést, rendelje el a jogsértő állapot megszűntetését és tiltsa el a Happy Endet és az Országimázs Központot a jogsértő magatartás folytatásától. A pécsiek ideiglenes intézkedést is kértek a vizsgálat idejére, jelesül azt, hogy a vizsgálódás végéig tiltsák meg a törvénysértés folytatását, illetve sújtsák bírsággal az érintetteket.
A Fővárosi Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez szerdán megérkezett az egyébként a főfelügyelőségnek címzett beadvány. A szervezet első embere szerint azért került hozzájuk a kérelem, mert az elsőfokú hatóság a fővárosi fogyasztóvédelem. A reklámfelügyeleti eljárás befejezésére harminc napja van az illetékeseknek azt előre még megjósolni sem tudta a budapesti főfogyasztóvédő, milyen eredménye lehet a vizsgálatnak.
|