-
Nincs magyar áldozata és sérültje a hét végi iráni földrengésnek, amely az ország északnyugati részén pusztított.
-
Az első jelentésekkel szemben nem mutat BSE-gyanús tüneteket a magyar határtól harminc kilométerre felfedezett tehén.
-
Újdelhiben találkozik egymással Vadzspaji indiai kormányfő és Pervez Musarraf tábornok.
-
Az orosz elnök a jelenlegi határok megerősítése mellett állt ki.
-
II. János Pál vasárnap arra hívta fel a nemzetközi közösséget, hogy a világ minden táján számolják fel a kényszerű elvándorlás okait.
-
Éles viták robbantak ki az izraeli kabinet vasárnapi ülésén azt követően, hogy Ariel Saron kormányfő megvétózta Simon Peresz külügyminiszter és Jasszer Arafat palesztin elnök Kofi Annan ENSZ-főtitkár jelenlétében Rámalláhba tervezett találkozóját.
-
Lőtt sebekkel holtan találták meg vasárnap reggel a korzikai Piedigriggio közelében Nicolas Giudici újságírót, aki több könyvében és számos újságcikkében emelt szót a korzikai erőszak ellen.
-
A The New York Times értesülése szerint csütörtökön öt NATO-tagország magas rangú illetékesei megvitatták annak lehetőségét, hogy a szervezet részt vegyen a macedóniai albán gerillák leszerelésében.
-
A volt cár tömörülése az első, nemhivatalos előrejelzések szerint a szavazatok 40-43 százalékát kapta, míg az eddig kormányzó Demokratikus Erők Szövetségének csak 22-24 százalék jutott.
-
Huszonnégyre nőtt a halálos áldozatok száma a török éhségsztrájkolók sorában. Az akció résztvevői a törökországi börtönreform ellen tiltakoznak oly módon, hogy nem vesznek magukhoz táplálékot.
-
A legutolsó felmérések szerint a választás abszolút esélyese az egykori bolgár cár.
-
Az amerikai elnök európai körútján Szlovéniában, a Brdo-kastélyban találkozott Vlagyimir Putyinnal.
-
Damaszkus 26 éve, a polgárháború eleje óta állomásoztatott csapatokat szomszédja területén.
-
Az indiai rendőrség szombaton bejelentette, hogy letartóztatott egy szudáni férfit, aki Oszama bin-Laden terrorista hálózatának megbízásából merényletet készített elő az Egyesült Államok nagykövetsége ellen Új-Delhiben.
-
Macedóniában a tűzszünet ellenére újabb harcok robbantak ki szombaton az albán lázadók és a kormányerők között.
-
Az EU-tagországok göteborgi csúcstalálkozójukon elfogadták az elnökségi zárókövetkeztetések tervezetének a bővítésre vonatkozó részeit, amely ezzel első ízben jelöli meg azt a célt, hogy 2004-ben a legsikeresebb jelöltek már "tagországként" vegyenek részt az európai parlamenti választásokon.
-
A magyar vízügyi szakemberek szerint a héten történt romániai folyóvíz-szennyeződések nem érik el a Szamos hazai szakaszát.
-
A Varsóban tartózkodó amerikai elnök kiállt minden olyan demokratikus európai ország NATO-felvétele mellett, amely vállalja az ezzel járó felelősséget.
-
Egy ENSZ-illetékes szerint a fontos kórházi készletek már jövő héten kimerülhetnek az izraeli blokád miatt.
-
Pénteken megkezdték annak a 139 szarvasmarhának a megsemmisítését, amelyek azonos csordában voltak a BSE-vel fertőzött hatéves tehénnel.
-
Mintegy hétszáz ember tüntetett csütörtök este Düsseldorfban a jobboldali erőszak ellen.
-
Az ENSZ bezárná kabuli pékségeit, mert a tálibok nem hajlandók együttműködni egy felmérésben.
-
A NATO európai erőinek volt parancsnoka szerint a macedóniai erőszaknak csak a szervezet vethet véget.
-
Kolozs megye összes számláját zárolhatja a román pénzügyminisztérium, miután a csütörtöki tanácsülésen a polgármester és a tárgyalási iratok hiányában a városi tanácsosok nem tudták a megye költségvetését elfogadni.
-
Szombati, fúziós kongresszusán eltűnik Romániában a kormányzó Románia Társadalmi Demokrácia Pártja és egy kisebb szocialista párttal egyesülve Szociáldemokrata Pártként működik tovább.