Az egészségügyi miniszterhez fordulnak az egri kórházvédők
További Belföld cikkek
- Szaloncukrot loptak, majd egy Mézeskalács Házikóba is be akartak törni a tolvajok Szombathelyen
- Kimondták a NER-ről: „Ez a norma”
- Fontos határidőre figyelmeztette az Oktatási Hivatal a felvételizőket
- Gulyás Gergely: A háborús veszély nagyobb, mint valaha
- Gázolás és járműhiba nehezítette a MÁV reggeli közlekedését
Az egri kórház átadási-átvételi folyamatának felfüggesztésére szólítják fel az egészségügyi minisztert az egri "kórházvédők" - közölte Pócs Alfréd, az egri kórház működtetését átvenni akaró Hospinvest Zrt. megjelenése ellen tiltakozó bizottság tagja.
A Hospinvestnek nincs elég orvosa, így november 1-től csonka kórház jönne létre és egyetlen osztályon sem lesz ügyeleti és készenléti beosztás, hangoztatta Pócs Alfréd. Az orvos állítása szerint ugyanis a Hospinvesttel szerződött orvosok egy része csak virtuálisan, papíron létezik. Kulcsár Dániel, a "bizottság" másik tagja azt mondta, a személyzet hiányára vonatkozó információik egy hírportálról származnak.
A zona.hu keddi cikkében azt állítja, hogy többtucatnyian kerültek úgy a Hospinvesttel szerződöttek listájára, hogy valójában nem áll szándékukban Egerben munkát vállalni. A lap szerint ha a birtokukba került lista azonos azzal, amit a cég benyújtott a Közép-dunántúli Regionális ÁNTSZ-nek a működési engedélyhez, akkor november elsejétől egészen biztosan nem fogja tudni megfelelő létszámmal működtetni a kórházat.
A Hospinvest a zona.hu egyik hasonló témájú korábbi írása miatt már bejelentette, hogy jogi elégtételt vesz a rágalmak miatt. Az egri Markhot Ferenc kórház működtetését átvenni készülő társaság kedden ismét közzétette, hogy rendelkezik a szükséges személyi feltételekkel, ezért november 1-jén átveszi az egri súlyponti kórház üzemeltetését. (Ehhez egyébként még finanszírozási szerződést kellene kötni az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral, az Index információi szerint azonban ez még nem történt meg.)
A Hospinvest Zrt. régióigazgatója, Kosztura László által jegyzett közlemény szerint ígéretet tettek a dolgozóknak, hogy a társasággal szerződöttek listáját nem adják ki november 1-ig. Ezután viszont nyilvános lesz, hogy ki maradt a Hospinvest működtetése alatt üzemelő kórházban. A közlemény szerint a személyi állomány természetesen olyan dolgozókból áll, akik létező személyek, és szerződés aláírásával vállalták a munkát.
A Hospinvest szerint "azokat a megyei betegeket gyógyítja majd ez a profi csapat, akiket néhányan eddigi orvosaik közül cserbenhagytak". A közlemény utal arra is, hogy többen nem akarják a fejlődést a kórházban, "hiszen személyes érdekeik azt diktálják, hogy maradjon minden a régiben: kerüljön csőd közelébe a kórház, és romoljanak az eszközök, a munkafeltételek, és így a betegellátás, de ők kapják meg továbbra is az általuk kért paraszolvenciát valamint a gyógyszerpénzeket és más eddigi kiváltságokat".
A "kórházvédők” annak a gyanújuknak is hangot adtak, hogy a Heves Megyei Önkormányzat a Hospinvest közreműködésével a jövőben el akarja adni az intézmény 2-es telephelyét, továbbá a tüdőgondozó, illetve a reumakórház, más néven a Török fürdő épületét és az így befolyt pénzből enyhítenének a Hospinvest pénzügyi gondjain. Ez nemzeti vagyonvesztést jelentene - szögezte le Szabó Pál a kórház átadását ellenző bizottság elnöke.
Az épületek értékesítésére vonatkozó kijelentést Sós Tamás, a szocialista vezetésű hevesi megyegyűlés elnöke minden alapot nélkülözőnek minősítette. Mint mondta, ez a a "kórházvédők" részéről már megszokott megtévesztés része. Tudomása szerint az "kórházvédők" közül sokan már biztosítottak maguknak máshol állást. Ennek ellenére folytatják romboló tevékenységüket, aminek az lehet a következménye, hogy sokan munkanélkülivé válnak november 1-től.