Az MDF nevében Csáky András bátorkodik szólásra emelkedni, mert úgy gondolja, hogy az ország miniszterelnökének az adja meg a hitelességet, ha a miniszterelnök konzekvensen nyilatkozik. A frakcióvezető-helyettes egyébként eléggé motyog, de sorban állt a vasúti pénztárnál, és azt kérdezték tőle, hogy mit csinálnak maguk képviselő úr, ha bezár a gyár? És hoz-e gyógyírt az egészségügyre a zöld könyv? Csáky szerint nem, mert minden tarthatatlan. Az elvonás, a sorban állás a rendelésekért, és egyébként is, Magyarország nem egy részvénytársaság, nem egy gyár. De lenne-e egy gyárban 5 százaléka Csáky Andrásnak, mint a pártjának?
Ha nem lett volna Mokány Berci, a nyári vakáció megcsúfolása lett volna a július 24-ei ülésnap, aminek első fele nagyjából eseménytelenül telt. Gyurcsány Ferenc önmagához képest egy szürke közepesre szerepelt: untig ismerjük, miért rossz a reform elsőre, de milyen jó lesz később. A kormányfő visszafogott kézjátékkal zongorázta végig az egészségügyi és felsőoktatási reform melletti érveket. Mindössze annyit újított, hogy a "Húzzunk bele!" jelszót, az "Álljunk neki!"-re cserélte. Orbán végihallgatta a beszédet majd lelépett.
Ezek után végtelenül unalmas órákat szereztek a képviselők azzal, hogy a másik felet hibáztatták, amiért nem ül le a másikkal tárgyalni, nem dolgozik, nem javasol. Ha mégis, a másik biztosan keresztbe tesz neki. Kuncze Gábor (SZDSZ) erről beszélt, Navracsics Tibor (SZDSZ) ugyancsak, hogy Lendvai Ildikóról ne is beszéljünk, aki a másik fél magatartását Mokány Bercihez, a Pató Pál-szerű 19. századi hőshöz hasonlította. Nyaralni csak Vidorné Szabó Györgyi (MSZP) és Szili Katalin (MSZP) tudott könnyű szívvel elmenni, Herényi Károly (MDF) arról szónokolt, menne, ha nem kéne dolgoznia a reformokon, de - sajnos - még kell.