Felmondott a Kékfény felelős szerkesztőjének az MTV
További Belföld cikkek
- Akkora forráshiánnyal küzdenek a tankerületi központok, hogy már az iskolai kirándulásra is alig jut
- Lakatos Márk összes születésnapi rendezvényét lemondták
- Dudás Miki piaci árusnak állt, miután édesapját brutáliusan összeverték
- Egyre bátrabbak vagyunk, de még több életmentő kézre lenne szükség
- Rég nem tapasztalt összefogást váltott ki a magyarokból a háború
Némethi Gábor a tévés jogi képviselője szerint az előző napi munkaügyi egyeztetés után kapott faxból értesült Csákány munkaviszonyának megszünéséről.
A Kaiser interjú miatt kell mennie
Az MTV Aktuális Igazgatóságának helyettes vezetője január végén mentette fel - a belső vizsgálat lezárultáig - a Kékfény című bűnügyi magazin felelős szerkesztőjét, miután kiderült: a Kaiser Edével, a több ember halálát okozó móri bankrablás jogerősen elítélt elsőrendű vádlottjával készített januári közepén készült interjúhoz szerkesztő asszisztensként jelentették be a büntetett előéletű Haris Sándort, akinek jelenlétéhez Kaiser ragaszkodott. Harist ugyanakkor nem engedték be a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet Nagy Ignác utcai épületébe, mivel nemrég szabadult onnan.
Az MTV szóvivőjének akkori közlése szerint a műsor készítői minél exkluzívabb anyagot akartak készíteni, azonban tisztázni kell, miként fordulhatott elő, hogymunkatársként jeleztek egy büntetett előéletű személyt, aki semmiféle jogviszonyban nem áll a Magyar Televízióval. Haris ellen az elmúlt másfél évtizedben többször folyt eljárás. Összefüggésbe hozták olajügyekkel, illetve a dunaszerdahelyi mészárlással is. Sok esetben tartották fogva, legutóbb egy évvel ezelőtt januárban szabadult.
Egyelőre nem kerül adásba az interjú
Azt egyelőre nem tudni, hogy mikor kerül adásba a Kaiser-interjú, mert a felmondás után egyelőre még tisztázatlan, hogy kinek a tulajdona a felvétel - nyilatkozta az Indexnek Holub Katalin, az MTV szóvivője, aki hozzátette, hogy egy bulvárlap állítása szerint Kaiser nem szeretné, ha a köztévén menne le a műsor.
Haris először az 1992-es úgynevezett első maffiaperben vált országosan ismertté. Akkor az azóta meggyilkolt Prisztás Józseffel és gyermekkori barátjával, Döcher Györggyel, és több más vádlottal együtt zsarolásért, önbíráskodásért, csalásért, s más erőszakos és vagyon elleni bűncselekményekért ítélték el. Az alvilág 1996-ban kezdődött robbantásos-leszámolásos belháborújában gyakran hírbe hozták, a rendőrség azonban egyszer sem találta megalapozottnak az ellene szóló gyanút. Barátja, Döcher György haláláig úgy tartották őt számon, mint aki sok mindenben benne van, de senki nem mer tanúskodni ellene. Haris annak idején a Népszabadságnak nyilatkozva tagadta a neki tulajdonított bűncselekményeket, amelyekkel szerinte "erőszakos, rovott múltja" miatt hozták összefüggésbe.
Miután 1999 februárjában saját rákospalotai sörözőjében bolgár testőrével együtt lelőtték Döchert, Haris mindinkább Szlovákiába tette át érdekeltségeit. Korábbi sajtóbeszámolók szerint Dunaszerdahelyen ő lett az éjszakai élet legbefolyásosabb embere azután, hogy egy hónappal Döcher meggyilkolása után ismeretlen fegyveresek lemészárolták a helyi alvilág tizenegy vezéralakját. A véres móri rablógyilkosság után a nyomozók látókörébe sok ismert alvilági alak is bekerült. A rendőrségen akkor elismerték azt is, hogy az ügyben szlovákiai szálon is nyomoznak, azt azonban cáfolták, hogy ennek keretében kihallgatni tervezik az évek óta Szlovákiában raboskodó Haris Sándort.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!