Keller parlamenti felszólalása miatt fizethet
További Belföld cikkek
A Pest Megyei Bíróság jogerős ítélete szerint Keller László megsértette a miniszter személyiségi jogait amikor parlamenti felszólalásában majd nyilatkozatában tényként azt állította, hogy Demeter nem tett meg valamit, amit beosztásánál fogva meg kellett volna tennie.
Keller Orbán Viktortól kérdezett
Keller László még 2000. decemberben a Parlamentben intézett kérdést Orbán Viktorhoz, a miniszterelnök válaszára pedig azt mondta, hogy talán azért nem vizsgálják a titkosszolgálatok a kisgazdapárt és a Hungarista mozgalom közötti esetleges kapcsolatot, mert annak Demeter Ervin titokminiszter apja is tagja. Keller László mindezt elmondta a TV2 Tények című műsorában és szavait idézte a Magyar Hírlap is.
Bár Keller László kérdését a miniszterelnökhöz intézte, az Demeter Ervinre is vonatkozott. Ő egy nemzetbiztonsági ügyben vizsgálat elmaradásának okáról faggatta Orbán Viktort és ennek kapcsán nyilatkozott arról, hogy közrejátszhatott ebben az is, hogy a miniszter apja is a hungarista mozgalom tagja. Mindez a bíróság szerint olyan tényállítás ami alapot adhat a személyiségi jog megsértésére.
Ez már nem vélemény
A közszeplőknek ugyan jobban kell tűrniük kritikát, mint másoknak. Keller László kérdése azonban nem csupán véleményt és bírálatot tartalmazott, hanem burkoltan tényt állított. Mégpedig azt, hogy Demeter személyes okból súlyosan megszegte hivatali kötelezettségét. Ezzel pedig túllépte a véleményszabadság határait és megsértette Demeter személyiségi jogát- az ítélet szerint.
A bíróság ebben a perben azt nem vizsgálta, hogy igaz -e mindaz, amit Keller László Demeter Ervin édesapjáról állított. Csupán annyit, hogy valóban miatta maradt-e el egy nemzetbiztonsági vizsgálat. Ezt pedig Keller László nem bizonyította.
Keller: némaságra ítélt parlamenti képviselők
Keller László az ítélethirdetést követően újságíróknak nyilatkozva elmondta, hogy minden lehetséges jogorvoslati lehetőséggel élni kíván, "mert ebbe az ítéletbe nem lehet belenyugodni". Véleménye szerint ez a határozat azt jelenti, hogy a képviselők gyakorlatilag némaságra vannak ítélve a parlamentben, nem kérdőjelezhetik meg a miniszterek, a miniszterelnök munkáját, és nem fogalmazhatnak meg kritikát a kormány felé. A szocialista politikus közölte: a Legfelsőbb Bíróságon fog benyújtani jogorvoslati kérelmet, mert az ez ítélet a parlament demokratikus működésének a végét jelentheti.