Közelebbről is küldhettek volna mentőt Kolonicshoz
További Belföld cikkek
- Megváltozik a közétkeztetés, nincs több diós tészta és szezámmagos rántott hús
- Találtak valamit Magyar Péterék irodájában, szakértők vizsgálják az eszközt
- Pozitív változás történt Sallai Nóra állapotában, de a színésznő még mindig nem tudja, hogy kisfia meghalt a balesetben
- Egy hét alatt csaknem 9 millió forint gyűlt össze a Jónak lenni jó! akcióval
- Hószállingózás, gyenge havazás is előfordulhat – ilyen időjárásra kell készülni
Fegyelmi vizsgálatot indult az ellen a mentésvezető ellen, aki szolgálatban volt, amikor Kolonics György kétszeres olimpiai bajnok kenus edzés közben meghalt, jelentette be Göndöcs Zsigmond, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója pénteken Budapesten.
A főigazgató elmondta, a vizsgálat, amely még nem ért véget, megállapította, hogy közelebbi mentőegységet is küldhetett volna a szolgálatban lévő mentésvezető az olimpikonhoz.
A vizsgálat először is a hívás fogadására terjedt ki. Mint kiderült, a hívás 10 óra 22 perckor futott be a mentőszolgálathoz, két perccel később riasztották a mentőkocsit, amely az indulást követően 17 perccel később ért ki a helyszínre. A második kérdés az volt, hogy hogyan döntött a mentésvezető, vagyis lehetett volna-e olyan mentőegységet küldeni, amely feltehetően gyorsabban ér oda a haldokló sportolóhoz, részletezte a főigazgató.
A vizsgálat azt vetette fel, hogy lehetett volna ilyen mentőegységet találni, felmerült ugyanis a mentőhelikopter vagy a motoros mentő kiküldésének lehetősége is, tette hozzá Göndöcs Zsigmond. A fegyelmi eljárás feladata feltárni, hogy mekkora felelőssége van az ügyben a mentésirányítónak, mutatott rá a főigazgató.
A sportoló helyszíni ellátásáról, vagyis a sikertelen újraélesztési kísérletről megállapították, hogy az a szakma szabályai szerint történt, tette hozzá. Az ügyben indított vizsgálat még tart, a fegyelmi tanácsnak harminc napja van, hogy eredményre jusson, jelezte Göndöcs Zsigmond.
Az ötödik olimpiájára készülő Kolonics György kedden délelőtt edzés közben lett rosszul a csepeli kajak-kenu telepen. A közeli csepeli mentőállomás (lásd térképünkön) megfelelően felszerelt rohamkocsija éppen a Szent István kórházban volt, így nem lehetett riasztani.
A helyszínre ezért az Országos Mentőszolgálat Markó utcai központjából indult el egy kocsi. Ezzel párhuzamosan a budai (Alkotás úti) mentőállomásról is elindult egy mentőorvosi kocsi.
A helyszínre a riasztástól számított 17. percben érkezett meg a Markó utcábóül induló autó. Két perc múlva meg is kezdték a beteg újjáélesztését, ezt bizonyítja a defibrillátor archívumából megjeleníthető adat is.