Korrupcióval vádolják a terézvárosi szocialistákat
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
Elismert adósságot tíz százalékért fizetnek ki
Jónás Csaba vállalkozó korábban szerződésben állt a VI. kerületi önkormányzattal, ám a városrész vagyonkezelői irodája - noha a követelést elismerte - nem fizetette ki közel 50 millió forintos adósságát. Ezt követően Jónás kapcsolatba lépett Csonkával, akivel egy házban laktak, és aki a lap szerint többször is dicsekedett jó kapcsolataival.
Csonka állítólag még Kovács Lászlónak is titkára volt, ezért a lap szerint, Jónásék abban látták pénzük megszerzésének útját, ha Csonkával intéztetik el az ügyet, tíz százalékos jutalék fejében. Ezután azonban a rendőrség zárolta a vagyonkezelő számláit, s Jónásék csak 21 milliót láttak viszont időközben az Apeh által is követelt pénzükből.
Megrendelések tíz százalékért
Jónáséknál akkor borult ki a bili, amikor az időközben szocialista többségűvé vált önkormányzattól nem kaptak több megrendelést. Ennek megváltoztatása érdekében szintén Csonkához fordultak, aki a lap állítása szerint nagyvonalúan felajánlotta, hogy ebben is segít nekik. Később azonban arra hivatkozva, hogy a vállalkozók még a Fidesz-érában megrendeléseket kaptak és ez a szocialistáknak nem tetszik, előbb pénzt kért - egymillió forintot, majd megrendelésenként tíz százalékot -, később viszont már azt akarta, hogy egy másik cégen, Csonka ismerősének cégén keresztül jelentkezzenek a közbeszerzésekre.
A Magyar Nemzet cikke szerint Csonka végső magyarázkodásait Jónásék végül már rögzítették, amelynek írásbeli változatát a lap közli. Csonka a beszélgetés alatt még Kékesi Tibor szocialista képviselőt is megnevezi, mint a pénz végső állomását. Jónásék ugyanakkor azt állítják, Csonka korábban azt mondta, mindenki fizet a szocialistáknak a megrendelésekért, mert közelegnek a választások.
Nem tagja a pártvezetésnek
Az Index érdeklődésére Jánosi György megerősítette, hogy Csonka Gábornak van irodája a párt Köztársaság téri székházában, ám - mint mondta - nem tagja a párt vezetésének. Szerinte, amennyiben korrupciós ügyet derítettek fel a lap munkatársai, Csonkának, mint magánembernek kell vállalnia a következményeket.
Visszautasított vádak
Visszautasítja a Magyar Nemzet című napilapban megjelent korrupciós vádakat Csonka Gábor az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményben; az MSZP-tag vállalkozóval kapcsolatos írás miatt a szocialista párt is jogi lépéseket kíván tenni. A napilapban "megjelent, személyemet érintő állításokból egyetlen egy sem igaz. Rágalmazás, becsületsértés történt, melyért feljelentem a lapot" - olvasható Csonka Gábor közleményében. " Az MSZP-nek semmi köze az ügyhöz, a felsorolt hazugságokhoz. Az előző időszak bűnös ügyeibe kívánnak egyesek belekeverni" - írja Csonka Gábor.
Leszögezi: soha pénzt semmilyen közbenjárásért senkitől nem kért és nem kapott. Közlése szerint Jónáséktól semmiféle juttatást nem kapott és nem intézte ügyeiket az önkormányzatnál, noha Jónásék "valóban kértek" tőle segítséget, de ő kijelentette, hogy a "terézvárosi vagyonkezelő ellen folyó rendőrségi eljárás miatt az ügyben nem lehet és nem kívánok semmit tenni". A Magyar Nemzet cikkével kapcsolatban az MSZP sajtóosztálya is közleményt juttatott el az MTI-hez, miszerint "az MSZP elnökének Csonka Gábor soha nem volt a személyi titkára és semmiféle munkakapcsolata nem volt vele". Verók István polgármester az Index számára elérhetetlennek bizonyult, de nem sikerült megszólaltatnunk Lendvai ildikó frakcióvezetőt sem.
Időközben a BRFK vizsgálni kezdte a cikkban irtakat, hogy megállapítható-e bűncselekmény, amely alapján eljárást kezdeményeznének - tájékoztatott a BRFK sajtóügyletese.