Rendőri túlkapás ellen csoportterápia
Az ügyészség csak kirívóan súlyos ügyekben kéri a rendőri vezetőktől a túlkapások miatt perbefogott rendőrök felfüggesztését, ezért valószínű, hogy az októberi utcai harcok után feljelentett egyenruhások is tovább dolgozhatnak.
Százhetven eljárás
Az október 23-i intézkedés miatt bántalmazás gyanújával számos bejelentés érkezett a nyomozó ügyészekhez. A többségében állampolgári feljelentés alapján végül százhetven eljárást indítottak. A Magyar Hírlap szerint lehetnek ugyan átfedések az egyes esetek közt, de ez a szám nagyjából ugyanennyi rendőr túlzottan durva intézkedését és büntetőjogi felelősségét feltételezi. Az ügyészség várhatóan napokon belül kiküldi az első gyanúsítotti idézéseket. Morvai Attila szóvivő a lapnak azt mondta, hogy minden rendőrt parancsnokain keresztül idéznek, vagyis az elöljárók tudni fognak a beosztottjukat érintő eljárásról. Az ügyészeknek lehetőségük van arra, hogy kirívóan súlyos szabályszegés esetében javasolják a gyanúsított egyenruhás felfüggesztését, ám ezzel ritkán élnek.
Garamvölgyi szerint kevesebb túlkapás lesz a jövőben
A Hírlapnak nyilatkozó Garamvölgyi László rendőrségi szóvivő jelezte, még ha érkezne is indítvány az ügyészségtől egy-egy rendőr felfüggesztésére, az nem kötelező érvényű, ezért bizonyos, hogy az érintettek márciusban ott lesznek a demonstrációkat biztosító csapaterők kötelékében azok a rendőrök is, akikkel szemben addig esetleg eljárás indul.
A szóvivő szerint azonban az egyenruhások a korábbitól eltérő szemlélettel vesznek részt a műveletekben. Az eltelt hetekben külön eligazítást tartottak nekik, a csoportos foglalkozásokon pszichológus is közreműködött. Az eljárásoknak is van visszatartó erejük, ezért vélhetően jóval kisebb arányban fordulnak majd elő túlkapások, mint a nemzeti ünnepen. Ha mégis történne ilyen, megkönnyíti majd a felelősök felkutatását, hogy valamennyi rendőrnek kötelező lesz az egyéni azonosító jelzés viselése.