További Belföld cikkek
- Kisbusz ütközött kamionnal az M1-es autópályán, heten megsérültek
- Lázár Jánosék teljesen központosították a kommunikációt, tömegesen mondtak fel a munkatársak
- Meghalt Strasser Tibor sztárügyvéd
- Látogatási korlátozást vezetnek be a szabolcsi kórházcsoport tagintézményeiben
- Áprilisig meghosszabbították a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatását
György Gábor az Indexnek úgy fogalmazott, hogy párttagságát hat éve szünetelteti. A Sláger-vezér azért tartotta távol magát a politizálástól, hogy megvédje a Sláger Rádió pártatlanságát és függetlenségét. Írásban közölte a rádió igazgatóságával, hogy jelölése véglegesítése pillanatában lemond vezérigazgatói tisztségéről.
K&H-s kapcsolat
György személye azért is meglepő, mert többek között Forró Tamás médiavállalkozó és a Népszava korábbi tulajdonosa, Bleuer István, a 41. leggazdagabb magyar mellett ott szerepelt a neve a milliárdos sikkasztással vádolt Kulcsár Attila úgynevezett VIP-listáján. Mint emlékezetes, Forró éppen azért távozott a Napkelte csapatából, mert nyilvánosságra kerültek a K&H-ügyben felmerült offshore cégekhez fűződő üzleti kapcsolatai. György azt mondta, egyszerű banki ügyfél volt, akinek számlája ugyan Kulcsárhoz tartozott, de semmilyen VIP-szolgáltatást nem kapott.A médiaprogram és György
Jánosi György szocialista választmányi elnök az Indexnek azt mondta, az MSZP keddi elnökségi ülésén minderről nem volt szó. Szerinte nem lehet mindenki bűnös vagy gyanús, aki valaha is találkozott Kulcsár Attilával. György jelölése mellett az szólt, állította Jánosi, hogy 1994-ben, még a választási győzelem előtt, közreműködött a szocialisták médiaprogramjának kidolgozásában. György Gábor ezt a képet úgy árnyalta, hogy annak idején sok külső szakembert vontak be a munkába, és ezek egyike volt. Jánosi szerint az elnökség tagjai közül Lendvai Ildikó, Kovács László és Újhelyi István is György Gábort támogatta.
Öt fiatal a listán
Az elnökségi ülésen vita volt viszont arról, hogy hány fiatalt szerepeltessenek a listán. Újhelyi István, a Fiatal Baloldal, Ifjú Szocialisták elnöke azt a feltételt szabta ugyanis a lista megszavazásának, hogy az elnökség vegye fel a 24-es listára 30 év alatti jelöltjeiket. Az ülés után Újhelyi már azt mondta: "Fiatalok ilyen nagy számban és ilyen előkelő helyeken még sosem szerepeltek az MSZP választási listáin." Az már köztudott, hogy sem az első helyen szerepeltetett Kovács László, sem a második Horn Gyula nem megy Strasbourgba, így Lévai Katalin mögött a második helyen a fiatalok jelöltje, Harangozó Gábor juthat be, négy további Fibisz-jelölttel együtt.