Jogszerűen 'packázott' Répássyékkal az NBH
További Belföld cikkek
- Akár kiviteli tilalmat és állami elővásárlási jogot is bevezethet a kormány az építőanyag-piacon
- Gyurcsány Ferenc kiakadt, Kövér László és a Fidesz „suttyóságát” elemezte
- Döntött a kormány, kétéves moratórium lép érvénybe a fővárosi Airbnb-típusú lakáskiadásra
- Azt hazudta, hogy infarktusa van, majd ellopta a defibrillátort az uszodából egy férfi Budapesten
- Orbán Viktor bejelentkezett a Karmelitából, Szoboszlai Dominik BL-mérkőzése is előkerült
Bizottsági felhatalmazás híján
Demeterék az április végén lejárt mandátumú bizottság utolsó két ülésén határoztak úgy, hogy ellátogatnak a Nemzetbiztonsági Hivatalba, hogy megtekintsék a jegyzőkönyveket, amelyektől azt várták, hogy a bizottságot közelebb viszi az ügy felderítéséhez. Ezt azonban a bíróság szerint nem jogszerűen tették, hiszen a négy ellenzéki képviselő nem bizottsági felhatalmazással, hanem képviselői jogosítványukkal élve próbálták elérni céljukat.
A fideszesek szerint a hivatal törvénytelenül akadályozta meg, hogy betekinthessenek Kulcsár Attila telefon-lehallgatási jegyzőkönyveibe. A bizottság tagjai kétszer is kikérték a hivataltól a jegyzőkönyveket, ám azt egyszer sem kaphatták meg. A képviselők úgy vélték, az NBH húzni akarta az időt a bizottság áprilisi megszűntéig, ezt az eljárást ezért tipikus hivatali packázásként értékelték.
Nem jogerős
Az ügy tárgyalásán az alperes képviselője úgy vélte, törvényesen tagadták meg a jegyzőkönyvek kiadását. Álláspontjuk szerint ugyanis azokat csak a bizottság egyhangú döntése esetén adhatták volna ki, ám a kérelmet a nyolc tagú grémiumból mindössze négy honatya jegyezte. Amint az alperes képviselője megjegyezte, a képviselőket tájékoztatták is arról, mik a kikérés törvényes feltételei.
Az Indexnek Répássy Róbert elmondta, fellebbeznek az ügyben.
Eredménytelen munka
A brókerbizottság tavaly ősszel alakult, hogy megpróbálja megtalálni a politikai felelősét a K&H brókercégénél történt több, mint tízmilliárdos sikkasztás ügyében. A testület üléseit az első perctől fogva botrányok kísérték, a fideszes képviselők állandó harcot vívtak Tóth Károly és Wiener György szocialista képviselőkkel, akik más munkatervet képzeltek el, mint Demeter Ervin vezette csoport. Emiatt a testület eredménytelnül fejezte be munkáját áprilisban.