További Belföld cikkek
- 10 milliárd forintos túlárazást fedett fel az Integritás Hatóság
- Újra eladó Torgyán József mártonhegyi luxusvillája
- Balesetet okozott egy sofőr, majd nem hagyták elindulni a mentőt az autósok
- Ötvenszer megszúrták, majd felgyújtottak egy 15 éves fiút Marseille-ben
- A hét első napján megmutatja magát az októberi indián nyár
Balogh László MDF-es képviselő úgy vélte: semmi értelme a nyilvánosságra hozatalról beszélni, amikor erről már döntés született azzal a megkötéssel, hogy figyelembe veszik Majtényi László adatvédelmi biztos ajánlásait.
Az olajbizottság tegnap úgy döntött, hogy teljes terjedelmében nyilvánosságra hozza Nógrádi Zsoltnak a testület előtt tett vallomását |
Juhász Ferenc alelnök javaslatára végül az olajbizottság zárt ülést rendelt el. Ennek keretében a képviselők megismerhették a nevektől mentesített jegyzőkönyvet. Az ,,olvasási szünetet" követően Juhász Ferenc MSZP-s alelnök kijelentette: a két rossz megoldás közül a kisebbik rosszat választották a képviselők, amikor a teljes dokumentum nyilvánosságra hozatala mellett döntöttek.
Az olajbizottság ezután órákat vitatkozott arról: milyen időközönként ülésezzenek, illetve a következő alkalommal milyen témákról essék szó. Kóródi Mária javasolta: kéthetente tartsanak ülést. Pallag László kisgazda bizottsági elnök viszont azt kérte, akkor tanácskozzon a testület, amikor van miről. Kóródi javasolta azt is: a következő ülésen az ügyészség jelentését hallgassák meg arról, a Nógrádi-vallomásban megemlített 204 személy közül ki ellen folyt, vagy folyik büntetőeljárás olaj-ügy miatt. Az ügyészség képviselője azt kérte: két hét múlva még ne számoltassák be őket. Jelezte: ha az összes nevet ellenőrizni kell, az hosszabb időt igényel, mintha csak egyes nevek érdekelnék a parlamenti bizottságot.
A bizottság végül megszavazta, hogy kéthetente legyenek ülések. A következő alkalommal a halasztott vámfizetés lesz a téma. Ezzel kapcsolatban megszeretnék hallgatni az 1989-1998 között hivatalban lévő ipari minisztereket és MOL-elnököket. Elutasították a szocialista Tóth Károly azon javaslatát, hogy három munkacsoport alakuljon a bizottságon belül, amelyek a különféle szervektől beérkezett dokumentumokat vizsgálnák meg.
|
Szögyényi József ügyvéd úgy véli: Nógrádi Zsoltot az olajbizottság becsapta, amikor az ígérte neki, hogy különösen védett tanúként kezeli, miután a parlamenti bizottságnak nincsen jogosítványa arra, hogy védetté nyilvánítson bárkit is. A sztárügyvéd ezért úgy véli, bár érheti kár Nógrádit a vallomás nyilvánosságra kerülésével, kártérítési igénye nem lehet. Egy parlamenti bizottság előtt ugyanis nem kötelező megjelenni, ám ha elment valaki egy ilyen ülésre, akkor mindenben a grémium segítségére kell lennie.