Tízszázalékos leépítés a mentősöknél
További Belföld cikkek
- Szaloncukrot loptak, majd egy Mézeskalács Házikóba is be akartak törni a tolvajok Szombathelyen
- Kimondták a NER-ről: „Ez a norma”
- Fontos határidőre figyelmeztette az Oktatási Hivatal a felvételizőket
- Gulyás Gergely: A háborús veszély nagyobb, mint valaha
- Gázolás és járműhiba nehezítette a MÁV reggeli közlekedését
Azonnali hatállyal tíz százalékkal csökkenti létszámát az Országos Mentőszolgálat. Győrfi Pál a mentőszolgálatoknak megküldött hírlevelében azt írja: a létszámcsökkentés 734 dolgozót érint. "(...) az intézkedés és annak végrehajtása az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) alapfeladatának, mentési, sürgősségi betegellátó funkciójának erősítését, mint elsődleges fontosságú szempontot veszi figyelembe."
A létszámcsökkentéssel párhuzamosan az Országos Mentőszolgálat tevékenységi körét a kötelezően ellátandó alapfeladatára, a mentésre, valamint a sürgős, illetve szakkíséretet igénylő betegszállításokra koncentrálja. A létszámcsökkentés végrehajtásának előkészítése megkezdődött, a dolgozói érdekképviseletekkel kapcsolatos egyeztetési kötelezettségeit a szervezet betartja, írta az OMSZ szóvivője.
A hírlevél tartalmazza azt is, hogy az OMSZ alapfeladataihoz nem tartozó nem sürgős, valamint előjegyzett betegszállítást csak akkor vállalják, ha van elegendő szabad járművűk.
Az egészségügyi miniszter 2006. július 28-án az államháztartás hatékony működését elősegítő szervezeti átalakításról és az azokat megalapozó intézkedésekről szóló kormányhatározat foglaltak előkészítése érdekében - a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvényt figyelembe véve - rendelte el az Országos Mentőszolgálat létszámának azonnali hatállyal történő csökkentését.
"A változások hosszú távon egy kisebb, de hatékonyabb, a valóban rászoruló betegeknek magasabb színvonalú sürgősségi ellátást nyújtani képes, emberileg és szakmailag egyaránt alkalmas személyi állománnyal dolgozó állami mentőszolgálat kialakulásának irányába mutatnak" - fogalmazott a szóvivő hírlevelében.
Átlagosan hétszázalékos létszámleépítés volt az ÁNTSZ-nél az Észak-Magyarországi Régióban az egészségügyi miniszter határozatának megfelelően, mondta az MTI-nek a helyettes megyei tiszti főorvos kedden. A leépítés Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 19 fős létszámcsökkentést jelentett, Heves megyében 14, Nógrádban 13 munkatárs kapta meg felmentési okmányát a napokban, közölte Asztalos Ágnes.
Elsősorban a már nyugdíjas alkalmazottakat, másrészt a kevéssel nyugdíj előtt állókat mentették fel. A nyugdíj előtt állók egy része a felmentési idő alatt eléri a nyugdíj korhatárt, illetve élt a "prémiumévek" lehetőségével. A régiós és kistérségi intézetek kialakítása az elkövetkezendő időszak feladata lesz. A régiós átszervezés során erősíteni és segíteni kell az együttműködést.