További Belföld cikkek
- Vitézy Dávid: Nem gondoltuk, hogy Lázár szó szerint értette, hogy a vasúton sz*rból akar várat építeni
- Lánczi Tamás: David Pressman soha nem látott károkat okozott az amerikai-magyar kapcsolatokban
- Két baleset is történt az M3-as autópályán
- Átalakuló parkolás: Értem, hogy meg van szorítva a főváros, de ne rólunk húzzanak le minden bőrt
- Elítélték a közlekedési táblával autókat fenyegető férfit
"Mellőzték Mádl Ferencet"
Orbán Viktor szerint a rendszerváltoztatás óta ez az első eset, hogy az Alkotmánybíróság azért semmisített meg egy törvényt, mert alkotmányellenes módon fogadták azt el. Úgy fogalmazott, hogy a köztársasági elnököt az "útszélre lökték azzal, hogy érdemben nem foglalkoztak az ő ellenvetéseivel". Ahogy mondta az egészségügyben "eleve bizonytalanság van", ezért a volt kormányfő azt tartja a legsúlyosabbnak ebben az ügyben, hogy "most egy felesleges eljárásjogi hibával még bizonytalanabbá tesszük a helyzetet".
"Tisztelettel arra kérjük a kormányt, hogy korrigálja ezt a problémát; az Alkotmánybíróság elég egyértelműen fogalmaz, érdemes megfogadni a tanácsait, döntését" - jelentette ki.
A brüsszeli csúcsról
A Fidesz elnöke szólt a sikertelen hétvégi brüsszeli európai uniós csúcsról is. Megítélése szerint nem lesznek "negatív hatásai annak, hogy nem sikerült a belső viták végére pontot tenni". "Magyarországnak úgy érdemes menni az Európai Unióba, hogy a nemzet érdekeit próbálja érvényesíteni, tehát nem belesimulnunk, alkalmazkodnunk kell mindahhoz, ami Brüsszelben, ott a hatalmi játszmák keretében történik, hanem úgy, ahogyan a finnek, a svédek, az osztrákok teszik: határozottan ki kell állnunk okos érvekkel a nemzeti érdekeink mellett" - mondta.
Megítélése szerint abból a szempontból érinti viszont Magyarországot és Európa minden népét "ez a sikertelen európai csúcstalálkozó, hogy a világ többi jelentős szereplőjével szemben, tehát mondjuk az Egyesült Államokkal, Kínával, Ázsia más térségeivel szemben, a velük folytatott versenyben kevésbé tudunk helytállni".
Orbán Viktor úgy véli, hogy ha elmaradnak azok a változások, amelyeket most nem sikerült tető alá hozni, nem sikerült hatékonyabbá, ésszerűbbé tenni az Európai Unió működési rendszerét, akkor "egész Európa versenyhátrányba kerülhet, legalább egy lépésnyi versenyhátrányba".