További Belföld cikkek
- Hírhez fűzött vélemény miatt kapott bírságot a TV2
- Vágányzár lép életbe december 20-tól a Székesfehérvár−Szombathely vonalon
- Lázár János is megszólalt Tarr Zoltán feleségének kirúgásáról
- A terrorizmus nem áll meg a határon, azaz mi állhat a szerb–magyar katonai együttműködés hátterében
- A Belügyminisztérium szerint csaknem háromezer fővel nőtt a pedagógusok száma
Mindenkit marasztaljon el az ORTT!
A közlemény szerint "a Pannon Rádió megkéri az ORTT-t, hogy határozatban szólítsa fel az RTL-Klubot, a Juventus Rádiót, a Klub Rádiót, a Sláger Rádiót, a Budapest Rádiót, a tv2-t és az Info Rádiót a törvénysértő állapot megszűntetésére, hiszen nem zárható ki, hogy Csurka István nyomást gyakorol az említett műsorszolgáltatókra". A Pannon Rádió úgy véli, nem zárható ki, hogy az ORTT jogászainak gyakrabban kellene forgatniuk a Jogi alapismeretek tankönyvek jogszabály értelmezés fejezeteit, illetve a Ptk. idevonatkozó részeit, beleértve a kapcsolódó bírósági határozatokat és állásfoglalásokat - áll a közleményben.
Az ORTT - keddi közlése szerint - három határozatot hozott a GidóMédia Kft.-vel kapcsolatban, amelyben elmarasztalja a műsorszolgáltatót bejelentési és adatszolgáltatási kötelezettségének elmulasztása miatt. Vékony Éva, a testület szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy 30 napos határidő kitűzésével felszólították a Pannon Rádiót üzemeltető céget a tulajdonosi struktúrájában észlelt összeférhetetlenség megszüntetésére.
A testület döntése szerint a Bocskai István Szabadegyetemért Alapítvány 26 százalékos tulajdoni részesedése a Pannon Rádiót üzemeltető társaságban sérti a médiatörvény azon rendelkezését, amely kimondja: nem lehet műsorszolgáltatásra jogosult szervezet az, amely döntésének befolyásolására párt alkalmazottja, országos vagy területi tisztségviselője egyéb módon jogot szerzett.
Csurka szerint semmi befolyása sehol
Csurka István, a MIÉP elnöke, az alapítvány létrehozója az MTI-nek kedden úgy nyilatkozott, hogy a törvény alapján nem lehet befolyása sem a Pannon Rádióra, sem a Bocskai István Szabadegyetemért Alapítvány kuratóriumára. A politikus a jogszabályt idézve kijelentette: az alapítványtevő nem szólhat bele az alapítvány működésébe, csak indítványozhatja a kuratórium feloszlatását. Ehhez a lépéshez nyomós ok szükséges, például ha a kuratórium veszélyezteti az alapítvány működését, ilyen nyomós ok azonban nem áll fenn - fogalmazott, hozzátéve: sajnálja, hogy az ORTT feltételezésekre alapozva hozta meg döntését.