Titokban tárgyalhatnak az örömlányokkal
További Belföld cikkek
- Sebestyén Balázs: Nagyon nagy a baj az országban, muszáj segítenünk
- Világelső lett a budapesti karácsonyi vásár
- Az interneten árulta a munkáltatója szerszámait egy karbantartó
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Brutális katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
Védett övezetek
Az úgynevezett maffiaellenes törvény 1999-ben törvényesítette a prostitúciót, azzal a megkötéssel, hogy bizonyos területeken, amelyeket a törvény védett övezeteknek nevezett el, a lányok nem árulhatják szolgáltatásaikat. Védett övezetnek tekintendő - egyebek között - az autópályáktól és a főutaktól számított száz, illetve ötvenméteres sáv, a népképviseleti, bírósági, ügyészségi és rendőrségi épületek, oktatási, kulturális és egészségügyi létesítmények, valamint a bejegyzett egyházak szertartásaira szolgáló helyiségek és a diplomáciai képviseletek háromszáz méter sugarú körzete. A törvény hatálybalépése óta csak Miskolc és Nyíregyháza önkormányzata jelölt ki türelmi zónát, de mindkettő életképtelennek bizonyult.
A legtöbb önkormányzat napirendre sem tűzte a kérdést, vagy ha mégis, azt állapította meg, hogy a területén nincs jelen tömegesen a prostitúció, esetleg azt, hogy nincs alkalmas területe türelmi zónának.
Tűzzel, vassal
Utóbbira hivatkozott a II. kerület vezetése is, amikor megüzente a lányoknak: tűzzel-vassal kitessékeli őket a kerületből, ha beváltják fenyegetésüket, és valóban oda mennének "dolgozni". A kerületiek jogértelmezése szerint ugyanis nemcsak a diplomáciai képviseletek háromszáz méteres körzete, hanem azoknak a lakásoknak a környezete is védett, ahol a diplomaták laknak. A Külügyminisztériumtól egy ötszáz címet tartalmazó jegyzéket kapott a kerület vezetése a területén lévő diplomáciai képviseletekről és diplomatalakásokról. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag egyetlen talpalatnyi "nem védett övezet" sincs a kerületben.
Ott, ahol az önkormányzat nem jelölt ki türelmi zónát, a lányok a védett övezeten kívül bárhol dolgozhatnak. Ez esetben tehát a II. kerület törvény által védett épületeitől 300, főútjaitól 50 méterre bárhol felajánlhatják szolgáltatásaikat a tizennyolc évesnél idősebb járókelőknek.
Biztonságosabb a struccpolitika
A tárca - a választások közelsége miatt - nem áll a prostituáltak pártjára, nem segíti őket az annak idején a BM előterjesztésében elfogadott törvény értelmezésében, mert nem akar szembefordulni az önkormányzatokkal. Azok ugyanis a törvény elfogadása óta, de már azt megelőzően is tiltakoztak a zónarendszer ellen. A polgármesterek és a képviselő-testületek ugyanis saját újraválasztási esélyeiket "játszanák el", ha szabad "munkaterületet" biztosítanának a lányoknak. Ezt még azokon a településeken és fővárosi kerületekben is így gondolják a vezetők, ahol jelen van a prostitúció, akár évek, évtizedek óta.
Leánynéző: Megállni tilos!
A II. kerületi konfliktussal kapcsolatban a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kommunikációs osztálya azt közölte a napilappal, hogy a rendőrség minden körülmények között fenntartja a törvényes rendet. A járőrök szigorúan ellenőrzik majd a lányok egészségügyi könyvét, és annyiszor igazoltatják őket, ahányszor csak arra járnak. Emellett, amint feltűnnek a területen a lányok, ahol csak lehet, megállni tilos táblákat helyeznek ki, hogy az autós kuncsaftok ne állhassanak meg.