Csődközelben Szeged
Százzal több alkalmazottat "találtak"
Az alpolgármester elmondta: hozzákezdtek a hivatal és irodái, valamint az önkormányzati intézmények strukturális áttekintéséhez is. A vizsgálat arra vonatkozik, hogy a feladat, a létszám és a költségelőirányzat arányban van-e egymással, hol lehet a kiadást csökkenteni.
Ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy amikor a szocialista városvezetés átvette a polgármesteri hivatalt az előző, fideszes vezetéstől, a közgyűlés által jóváhagyott előirányzat szerint 470 alkalmazottnak kellett volna lenni, ezzel szemben 570 dolgozót "találtak". Az alpolgármester ismertetése szerint az önkormányzati intézményekben jelenleg 7700 közalkalmazott dolgozik. Rámutatott: az előirányzat szerint a köztisztviselők és az intézményi közalkalmazottak ez évi bére a közterhekkel együtt csaknem 20 milliárd forint, közel fele a város éves bevételének.
Hétmilliárdos hiány a kasszában
Szentgyörgyi Pál szerint az előző városvezetés 2001-2002-re vonatkozó kétéves költségvetése "mozdította ki" Szegedet a korábbi viszonylag nyugodt anyagi helyzetéből, ugyanis a tervezett 2,5 milliárd forintos hiány a múlt év végére megduplázódott. Elmondta, hogy az új vezetés 7 milliárd forintos hitelállománnyal vette át a várost, s az idén hiteltörlesztésre 2,3 milliárd forintot kell fordítani. Az alpolgármester közlése szerint Botka László (MSZP) polgármester hétfőn tájékoztatja a belügyminisztert a kialakult helyzetről, kedden pedig az önkormányzati intézmények vezetőivel folytat megbeszélést.
Az előző polgármester, Bartha László (Fidesz) az MTI megkeresésére hazugságnak nevezte a jelenlegi városvezetés állításait. - Nem a város, hanem ők vannak válsághelyzetben - állította, s közölte, hogy bővebbet a szerdai sajtótájékoztatóján mond az ügyről.