Egyelőre csendes az MDF választási központja. A feszültség azonban érezhető, leginkább abban nyilvánul meg, hogy senki sem bocsátkozik jóslatokba. Pusztai Erzsébet szerint az jó jel, hogy az utolsó közvélemény-kutatások 4-5 százalék körüliek voltak, szerintük Dávid Ibolya négypárti vitája is legalább 1%-ot segített az MDF-nek. Herényi Károly sem hajlandó esélyt latolgatni, szerinte a kampány nehéz volt, mert balról és jobbról is támadták a pártot. Herényi még akkor sem mosolyodott el, amikor odakiabáltak neki, hogy a párt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, nagykállói jelöltje a szavazatok 7%-nak össszeszámlálása után az első helyen áll.
Az MSZP nyerte a választások első fordulóját; a szocialisták listán és egyéniben is megverték legnagyobb riválisukat. Az SZDSZ és az MDF is bent van a parlamentben. Az SZDSZ több szavazatot kaptt, mint négy éve, Dávid Ibolya azt állítja, Gyurcsánynak és Orbánnak sem akar segíteni. Intenzív két hét várható, a két nagy párt nagygyűlést szervezett hétfőre, Budapestre. Választási hírek percről percre.
A Harmadik Út a 2002-esnél szerényebb körülmények között várja az eredményeket. A képviselőjelöltek telefonálgatnak a választókörzetekbe, az eredmények iránt érdeklődnek. Aki éppen nem telefonál, a televíziót nézi és feszülten várja az eredményeket. Győri Béla szóvivő az Indexnek adott nyilatkozatában azt mondta, hogy „a televízió szűrve adja az információkat”.
Csurka István egyelőre nem ért oda a helyszínre, de már úton van. Pillanatnyilag több az újságíró, mint a szimpatizáns. Egyikük, aki 4 éve még bocskaiban érkezett, narancssárga ingben jött, azt azonban tagadta, hogy Fidesz-szimpatizáns lenne.
A szavazóköröknek már több mint a 60 százalékát feldolgozták a Nógrád megyei 3. számú választókerületben, Szécsényben, ahol újra nyerésre áll dr. Nagy Andor, a Fidesz-KDNP jelöltje. A 49,24 százalékkal álló Nagy kabinetfőnök volt Orbán Viktor miniszterelnöksége idején.
A hagyományosan konzervatív – csak 1994-ben nem a KDNP vagy a Fidesz jelöltje nyert – szécsényi kerületben 2004-ben is tartottak választásokat, mert a szintén fideszes Surján László Brüsszelbe távozott EP-képviselőnek, azóta képviselő Nagy. Akkor jelentősen megverte Borenszki Ervint, aki most is elindult, és jelenleg 38,5 százalékon áll. A MIÉP-es médiaszemélyiség, Franka Tibor a 2,76 százalékával a negyedik.