Óvatosságra intett a választási eredmények eddigi ismeretében Szijjártó Péter Fidesz-szóvivő. Arra hívta fel a figyelmet, hogy senki nem tudhatja, a feldolgoztlan 10 százaléknyi szavazatmennyiség milyen akaratot takar. Ismételten leszögezte, bár voltak olyanok, akik félelmet próbáltak kelteni a választókban, az emberek többsége nem ijedt meg, és részt vett a választásokon.
Arra a kérdésre nem tudott válaszolni, hogy Orbán megérkezett-e a helyszínre, és mikor értékeli az eredményeket. Reményét fejezte ki, hogy a két forduló közötti kampány nem lesz durva, és megígérte, az ellenzéki párt mindent meg fog tenni, hogy kormányváltás legyen.
Az MSZP nyerte a választások első fordulóját; a szocialisták listán és egyéniben is megverték legnagyobb riválisukat. Az SZDSZ és az MDF is bent van a parlamentben. Az SZDSZ több szavazatot kaptt, mint négy éve, Dávid Ibolya azt állítja, Gyurcsánynak és Orbánnak sem akar segíteni. Intenzív két hét várható, a két nagy párt nagygyűlést szervezett hétfőre, Budapestre. Választási hírek percről percre.
A Harmadik Út a 2002-esnél szerényebb körülmények között várja az eredményeket. A képviselőjelöltek telefonálgatnak a választókörzetekbe, az eredmények iránt érdeklődnek. Aki éppen nem telefonál, a televíziót nézi és feszülten várja az eredményeket. Győri Béla szóvivő az Indexnek adott nyilatkozatában azt mondta, hogy „a televízió szűrve adja az információkat”.
Csurka István egyelőre nem ért oda a helyszínre, de már úton van. Pillanatnyilag több az újságíró, mint a szimpatizáns. Egyikük, aki 4 éve még bocskaiban érkezett, narancssárga ingben jött, azt azonban tagadta, hogy Fidesz-szimpatizáns lenne.
A szavazóköröknek már több mint a 60 százalékát feldolgozták a Nógrád megyei 3. számú választókerületben, Szécsényben, ahol újra nyerésre áll dr. Nagy Andor, a Fidesz-KDNP jelöltje. A 49,24 százalékkal álló Nagy kabinetfőnök volt Orbán Viktor miniszterelnöksége idején.
A hagyományosan konzervatív – csak 1994-ben nem a KDNP vagy a Fidesz jelöltje nyert – szécsényi kerületben 2004-ben is tartottak választásokat, mert a szintén fideszes Surján László Brüsszelbe távozott EP-képviselőnek, azóta képviselő Nagy. Akkor jelentősen megverte Borenszki Ervint, aki most is elindult, és jelenleg 38,5 százalékon áll. A MIÉP-es médiaszemélyiség, Franka Tibor a 2,76 százalékával a negyedik.