Nem sokkal hétfő éjfél után teljesen kiürült a Kossuth tér, a demonstrálók a hivatalos befejezést követően egy óra múlva teljesen szétszéledtek. A tüntetés végén az Országház főbejárata előtt összegyűlt tömegben feltűnt a Parlamentből távozó Balog Zoltán fideszes parlamenti képviselő és Morvai Krisztina, a Civil Jogász Bizottság társelnöke, akik rövid beszélgetésbe elegyedtek a kormányellenes tüntetés szervezőivel.
A Parlament körül várakozó több száz rohamsisakos rendőr és két vízágyú visszatért a laktanyába, intézkedésükre nem volt szükség. A tüntetés befejezése után a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. munkatársai megkezdték a Kossuth tér takarítását.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök távozása a Parlamentből a sajtó munkatársai számára nem volt egyértelmű, egyes források szerint egy rendőrségi mikrobusszal hagyta el az Országházat, mert a páncélozott szolgálati autója a parkolóban maradt a gépkocsivezetőkkel együtt. (MTI)
Egy szónok arra szólította a tüntetőket, kedden délután vonuljanak a Magyar Televízió elé, hogy követeléseiket beolvassák. Médianyilvánosságot akarnak, és társadalmi vitát arról, hogy milyen szempontok alapján alakuljon meg az új Magyarország.
Egy másik szónok arra szólított fel, hogy ha a rendőrség megnyitná a kordonokat, senki ne menjen be a Parlamenthez, mert ez csak a hatalom provokációja.
Húsz fiatal jelent meg hétfőn az Oktatási és Kulturális Minisztérium Szalay utcai épületének kapujánál, s a járdára telepedve "blokád alá vették" az intézményt.
A fiatalok közölték, hogy az épületből kijönni lehet, de oda senki nem mehet be. A közelben pontosan tizenkét, védőfelszerelést, rohamsisakot viselő rendőr sorakozott fel, de miután senki nem akart az esti órán bemenni a minisztériumba, nem léptek közbe.
Az egyik fiatal elmondta, hogy a Kossuth téren bejelentett Y-tervnek megfelelően vették blokád alá a minisztériumot. Arra a kérdésre, hogy meddig maradnak, kissé bizonytalanul azt válaszolta, hogy éjjel 11 óráig mindenképpen, mert a Kossuth téri tüntetést addig az időpontig jelentették be. (MTI)
A Parlament északi kapujánál kezdetben zavartalanul távozhattak a képviselők, később ott is megjelentek a tüntetők. A kormányőrök ezért azt tanácsolták a gyalogosan távozni akaró Szanyi Tibor szocialista képviselőnek, hogy várjon egy kicsit.
"Gondoltuk, hogy ez történhet, ezért tartottuk a rendkívüli frakcióülést" - mondta "Ennek a néhány ezer főnek nincs politikai támogatottsága, ez a csőcselék. Nekik nem az MSZP-vel van bajuk, hanem a Parlamentet akarják felforgatni" - tette hozzá.
Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter a Parlament főbejáratához közeli hatos kapunál lépett ki az épületből. Egy ott lévő rendőrfőtiszthez ment és utasítást adott arra, hogy a képviselők biztonságát minden eszközzel szavatolják. A kordonon túl álló tüntetők az öklüket rázták a miniszter felé. (MTI)