Hídfoglalási kísérlet Csepelen
Névtelen telefon
A telefonáló arról tájékoztatta a rendőrséget, hogy nyolc-tíz fő rendbontása készül, és elképzelhető, hogy a híd lezárását tervezik, mondta el az Index kérdésére Kormos Endre alezredes.
A tízfős csoport kilétéről és konkrét céljairól a demonstrációval kapcsolatban a rendőrség egyelőre nem tud információkkal szolgálni, az előállított személyek meghallgatása még folyik, tájékoztatott Kormos.
A HavariaPress meg nem erősített értesülései szerint azonban a tüntetők a csepeli kórház bezárása ellen kívántak tiltakozni.
Egy bilincset kiosztottak
A tüntetők lyukas magyar zászlókkal sorakoztak fel a hídon. A rendőrség felszólította őket a híd elhagyására, ám ennek nem tettek eleget, és gyalázni kezdték a rendőröket, mondta el az alezredes.
Végül egy, a rendőri intézkedésnek ellenszegülő embert bilincsben kellett elvinni, a többiek maguktól tartottak rendőrökkel. A tíz főt a XXI. Kerületi rendőrkapitányságra szállították, ahol kihallgatják őket.
"A rendőrség megfelelő számú járőrrel jelent meg a bejelentés alapján" - mondta el Kormos, de pontos számról nem tudott felvilágosítást adni. Az alezredes az Index későbbi megkeresésére elmondta, hogy szeretnék mihamarabb lezárni az ügyet, és a gyülekezési törvény megsértéséért bíróság elé állítani az egyelőre ismeretlen okból, előre be nem jelentett demonstrációt tartó csoportot.
A tüntetők egyike a rendőri intézkedés közben, a csepeli őrszobán - eddig tisztázatlan körülmények között - megsebesült, hozzá ezért orvost kellett hívni. A sérülés körülményeinek megállapítására a BRFK vizsgálatot indított - értesült a HavariaPress.
Az incidens a híd lezárása és különösebb forgalomkorlátozás nélkül zárult.
Ez már múlt idő
"Mi biztosan nem tüntettünk, nem is tudok róla"- mondta el az Index érdeklődésére Balla Károly a csepeli kórház megszűntetése ellen tüntető kórházi dolgozók vezetője, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) budapesti titkára.
Balla ráadásul nem is értené, hogy miért tüntettek volna egy már bezárt kórházért. "Ez már múlt idő" - fogalmazott Balla.
A csepeli Weiss Manfréd kórháznak a délpesti kórházzal való összevonásáról, amely ellen a kórház dolgozói tüntetést szerveztek, a fővárosi közgyűlés június végén döntött. Azóta a dolgozók háromnegyede már nincs is a kórház alkalmazásában, a leépítés a döntés óta nagyrészt lezárult.