Titánok, úttörők, gondolkodók
További Bulvár cikkek
Oszama bin Laden, az al-Kaida terrorszervezet vezetője tavaly még rajta volt a legbefolyásosabb személyiségek listáján, mára azonban lepottyant róla. Ellenpólusa George Bush viszont pont fordítva mozgott: az amerikai elnök viszont tavaly hiányzott a lajstromból, idén viszont visszakerült rá. (Egyébként a lajstrom így sem nélkülözi az iszlám szélsőséget, egy új figura tűnt fel a listán, az iraki ellenállás egyik kulcsfigurája, Muktada asz-Szadr hitszónok.) A magazin egyébként öt kategóriába sorolta be a befolyásgurukat, akiknek 75 százaléka férfi.
A vezetők/forradalmárok kategóriában szerepel többek között Vlagyimir Putyin orosz elnök, Hu Csin-tao kínai elnök, továbbá a három amerikai elnökjelölt-aspiráns, Barack Obama és Hillary Clinton demokrata, John McCain republikánus szenátor. Ugyancsak ebben a skatulyában kapott helyett Ben Bernanke, az amerikai jegybank elnöke, Robert Gates, az Egyesült Államok védelmi minisztere, illetve Michelle Bachelet, Chile szocialista elnök asszonya. Természetesen a vallási vezetőket sem mellőzte a felsorolás, beemelték például a listára I. Bartolomaiosz konstantinápolyi pátriárkát is.
A hősök/úttörők szekcióba sorolták például Tony Blairt, akit miniszterelnöki pályafutása során egyszer sem érdemesítettek listázásra. A volt kormányfő többek között a szórakoztató biznisz nagyjaival került egy kategóriába, például Brad Pitt és Angelina Jolie hollywoodi színész házaspárral, Oprah Winfrey amerikai showműsorvezetővel, Mia Farrow színésznővel. És persze akadnak itt sportolók is, többek között Andre Agassi profi teniszező, Lance Armstrong kerékpárbajnok, valamint Kaká, a brazil futballista.
A legbefolyásosabb tudósok/gondolkodók közé választotta a lap Michael Bloomberg New York-i polgármestert, Nancy Brinker washingtoni külügyi protokollfőnököt, a mellrák elleni küzdelem nemzetközi hírű aktivistáját, valamint Michael Griffint, a NASA igazgatóját, Mehmet Ozt, a Columbia Egyetem szívsebészét és Mary Lou Jepsent, az ENSZ által támogatott "Minden gyereknek laptopot" program technológiai vezetőjét. Ebben a sorban áll a 23 éves Mark Zuckerberg, a Facebook internetes közösségi portál alapítója, minden idők legfiatalabb milliárdosa, valamint Shinya Yamanaka és James Thomson génkutatók, akik őssejtet állítottak elő emberi bőrsejtekből. ahogy tavaly, úgy idén is tagja a klubnak Paul Allen, a Microsoft társalapítója.
A világ legbefolyásosabb művészei/szórakoztatói közé tartozik a Time besorolása szerint Joel és Ethan Coen Oscar-díjas filmrendező testvérpár, Herbie Hancock jazz muzsikus, Bruce Springsteen rockzenész és Peter Gelb, a New York-i Metropolitan Opera igazgatója, Mariah Carey énekesnő. Ugyancsak ide sorolták Khaled Hosseini afgán származású amerikai írót, George Clooney színészt és Tim Russert újságírót, a NBC News híres washingtoni irodavezetőjét, valamint Tom Stoppard cseh származású brit drámaírót és Chris Rock amerikai fekete komikus színészt.
Az alkotók/titánok csoportban szerepel mások mellett Indra Nooyi, a PepsiCo üdítőital-gyártó cég indiai származású elnök-vezérigazgatója, Ali al-Naimi, Szaúd-Arábia olajipari minisztere és Rupert Murdoch sajtó- és tévémágnás, valamint Steve Jobs, az Apple vezérigazgatója, a Radiohead brit rockzenekar és John Chambers, a Cisco Systems vezérigazgatója. Beválasztották a 100-as listába Jeff Bezost, az Amazon.com internetes könyvkereskedő portál alapítóját, Steve Ballmert, a Microsoft elnök-vezérigazgatóját, továbbá Jamie Dimont, a JPMorgan Chase amerikai befektetési bank vezérigazgatóját, Neelie Kroest, az Európai Bizottság holland versenypolitikai biztosa. Ugyancsak itt található Karl Lagerfeld divattervező, valamint Ratan Tata, a nevét viselő indiai autógyár elnöke, aki kitalálta a világ legolcsóbb autóját, a 2500 dolláros Nanót.