Olvasónk levele: "A zóna szélén lakom (az Index térképén még egy pirossal jelölt házban). Fejetlenség és szervezetlenség jellemzi a zóna külső részeit. Reggel 9-kor rendőrök közölték, hogy úgy készüljünk, hogy lehet, hogy mennünk kell. Kimentem az utcára megkérdezni őket, hogy mennyi időnk van még elhagyni a lakást. Az egyik azt mondta, hogy maradhatunk, mert itt csak forgalomkorlátozás van, kitelepítés nincs.
Ekkor megjelent egy kollégája, aki kissé arrogánsan közölte, hogy ő nem látja, hogy a házunk kilógna az Üllői útra, úgyhogy mennünk kell majd. Kb. 1 óra múlva, mikor össze voltunk pakolva költözéshez kimentem még gyógyszertárba, ekkor egy 4. rendőr azt mondta, hogy utána jártak és maradhatunk. Vagyis most 2:2-re állnak. De aminek örülök, áramunk, vizünk, gázunk van még."
Megindult a forgalom a bombariadó miatt lezárt Keleti pályaudvaron kedden, kevéssel este hét óra után, közölte Kavalecz Imre, a MÁV sajtófőnöke. Az állítólagos bombáról egy ismeretlen férfi tett bejelentést a központi segélyhívó számán kedd délután. Emiatt a pályaudvart lezárták és az összes szerelvényt kihúzták onnan.
Amíg a tűzszerészek átkutatták a pályaudvart, a vonatok a külső - Rákos, Kőbánya felső - állomásokra érkeztek, illetve onnan indultak. A menetrend szerinti forgalom várhatóan csak késő estére vagy üzemkezdésre áll helyre. (MTI)
A kiürített területre a lakók visszaengedése megkezdődött, ez folyamatosan zajlik. Éjszaka a BRFK munkatársai a kerületet fokozottan ellenőrzik, hogy a visszatelepítés zökkenőmentes legyen, olvasható a BRFK közleményében. Az idős, mozgásukban korlátozott emberek visszaszállítása szintén folyamatos, erről az érintett szervek gondoskodnak. (MTI)
Alig néhány ember maradt a befogadóhelyeken kedd este nyolc órára, például a Telepy utcai iskolában már csak két mozgásában korlátozott idős ember várta a mentőautót, hogy őket is hazaszállítsák. A polgári védelem által biztosított ágyakat a Telepy utcai és a Bakáts téri, valamint a Lobogó utcai általános iskolákban is összepakolták, azokat szerda reggel szállítják vissza a központi raktárba.
A katasztrófavédelem és a Magyar Vöröskereszt szakemberei azt mondták, hogy az emberek megértően viselkedtek, nyugodtak voltak, tudomásul vették a kényszerintézkedés szükségességét. Többen közülük felidézték a második világháború idején átélt élményeiket, sokan sírtak, hogy több mint hatvan évvel később még mindig rettegniük kell a bombáktól. (MTI)