A távközlési hálózat teljesen megbénult, mint ahogy a közlekedés is. A szigetet a külvilággal összekötő repülőtér nem üzemel. A reptéri dolgozók megfeszített munkával igyekeznek megteremteni annak a lehetőségét, hogy légikikötő legalább a segélyeket szállító járatokat tudja fogadni. A szélvihart követő heves esőzések okozta áradások ugyancsak hatalmas rombolást végeznek.
Grenada segítségére egykori gyarmattartója, Nagy-Britannia haditengerészetének az egységei és a helikopterei siettek. Az otthonától megfosztott kormányfő, Keith Mitchell a Grenadához vezényelt kötelék zászlóshajójának, a Richmondnak a fedélzetére menekült,
Az Ivan más délkelet-karibi szigetek - a holland Aruba, Bonaire és Curacao, valamint a kolumbiai Guajira - hatóságait is arra késztette, hogy riadóállapotot rendeljenek el.
Hispaniola szigetén, amelyen két ország Haiti és a Dominikai Köztársaság osztozik, készülnek az Ivan közelgő megérkezésére. A haiti kormány máris válságtörzset hozott létre a lakosság megóvása érdekében.
A szakértők még nem tudják megmondani, hogy a hurrikán eléri-e, és ha igen, milyen erőben Floridát is. A délkeleti amerikai szövetségi állam területén az idei hurrikánszezonban eddig már két trópusi szélvihar, a Charley és a Frances pusztított.