További Bulvár cikkek
Tendzin Gyaco: A békének a szívből kell jönnie |
Nem függetlenséget, csupán autonómiát kíván Tibetnek
Tibet helyzetének rendezését, amely a vallási vezető szerint akár a kommunista kínai kormány hatalma alatt is végbemehet, nagymértékben megkönnyítené, ha Kína nyitottabbá válna, és jogállamként működne.
A száműzetésben politizáló tibeti vezető a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy nem függetlenséget, hanem nagyfokú autonómiát kér a kínai kormánytól, amely Tibet teljes területére továbbá a Kína tényleges területén élő tibeti kisebbségre egyaránt kiterjedne.
Kínában stabilitás és béke van, ám ezt a hatalom fegyverekkel érte el, holott a békének a szívből kell jönnie - jellemezte a jelenlegi helyzetet a vallási vezető, aki reménykedik abban, hogy Tibetben egyszer majd ismét a béke és a harmónia fog uralkodni a fegyverek helyett.
A számítástechnika és az internet felettébb hasznos találmányok, mert gyorsan lehetővé teszik bármilyen tudásanyag megszerzését, ám ezeknek az információknak egy része rendkívül veszélyes, ezért fontos, hogy mindenki különbséget tudjon tenni a hasznos és káros között - fejtette ki véleményét a modern technikával kapcsolatban a vallási vezető.
|
Tendzin Gyaco, a XIV. dalai láma, Tibet legfőbb vallási és világi vezetője, akit Tibetben Buddha megszemélyesülésének tartanak. Gyaco egyszerű földműves családban született, Lhamo Dhondrub néven, és két és fél éves volt, amikor az országot járó buddhista szerzetesek felismerték benne az együttérzés buddhájának földi megtestesülését. A dalai lámák öröklési rendje szerint ugyanis minden dalai láma halála után egy gyermekben testesül meg újra, akinek kilétét annak születésekor bekövetkező csodás jelenségek alapján lehet megállapítani. A gyermeket a fővárosba, Lhászába vitték, ahol 1940. február 22-én lépett az "Oroszlán trónra".